MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrowski Styl. Festiwal tańca w Ostrowi Mazowieckiej, 4-5.03.2023. Zdjęcia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Zawody taneczne odbywają się 2 dni na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej. To okazja do konfrontacji swoich umiejętności tanecznych z innymi tancerzami oraz możliwość wymiany doświadczeń.

W sobotę, 4 marca, w pierwszy dzień festiwalu zorganizowano Ostrów Freestyle Battle. Zawodnicy zmierzyli się w kategoriach breaking 1 vs 1 (do 11 lat, 12-15 lat 16 i więcej lat) oraz hip hop 1 vs 1 (do 11 lat, 12-15 lat 16 i więcej lat). Drugi dzień festiwalu to showcase, czyli street dance, inne formy tańca, taniec sceniczny oraz debiuty (do 8 lat, do 11 lat, 12-15 lat 16 i więcej lat).

To były 2 intensywne dni dla załogi Miejskiego Domu Kultury oraz dla tancerzy, którzy przyjechali do Ostrowi z całego regionu. W sobotę o godz. 8.00 rozpoczęła się rejestracja zawodników. Potem rozgrzewka, eliminacje, ćwierćfinały, półfinały i finały w każdej kategorii tanecznej. Dzień zakończył się dopiero po godz. 21.00. Niedziela była także bardzo pracowita i emocjonująca, choć drugi dzień zawodów zakończył się kilka godzin wcześniej, ok. godz. 15.00.

Tancerze walczyli o nagrody pieniężne i rzeczowe, a najlepsi mogli zdobyć nagrody o wartości 1000 zł. Występy oceniali jurorzy: b-boy Kuzya, b-boy Mefo, b-boy Minigun, Maj, Żurek, Sheva, Darek Bujnowski i Eryk Makohon.

Festiwal tańca "Ostrowski Styl" poprowadzili dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej Marta Molska i gość - Radosław Kamiński, czyli Radzias.

Wyniki z festiwalu można znaleźć tutaj:
Ostrowski Styl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki