Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai tuż za podium

Archiwum klubu
Złoty medal wywalczył w Józefowie m. in. Mikołaj Radgowski.
Złoty medal wywalczył w Józefowie m. in. Mikołaj Radgowski. Archiwum klubu
Świetny występ odnotowali 17 marca w Józefowie karatecy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. 17-osobowa reprezentacja podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup wywalczyła 8 medali.

Po najcenniejsze, złote trofeum sięgnęła trójka zawodników z Ostrowi. Maciej Laskowski wygrał kategorię juniorów 75 kg. W drodze po mistrzostwo pokonał aktualnego mistrza Makroregionu wschodniego. Mikołaj Radgowski pokonując trzech rywali stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzików +60kg. Stawkę złotych medalistów uzupełniła Malwina Laskowska, która w kat. kadetek +50kg nie dała szans na zwycięstwo żadnej ze swych przeciwniczek. Joanna Małyszko (młodziczki +55kg) dzielnie walczyła w eliminacjach i półfinale, jednak w finale uległa reprezentantce Zielonki. Podobnie rywalizację na matach zakończyli Karol Kuczyński (młodzicy -60kg) oraz Wiktoria Baranowska (Dzieci -34kg). Brąz wywalczyła w bardzo licznej i silnie obsadzonej kategorii kadetek -50 kg Michalina Chrobot. Kolejny w ostatnich dniach bardzo emocjonujący pojedynek stoczyła seniorka Maria Jasko. W finale kat. +60 kg spotkała się z dwukrotną wicemistrzynią Europy Agatą Wlaźlak z Częstochowy. Reprezentantka OKKK musiała uznać wyższość zawodniczki rywalki, jednak walka była bardzo wyrównana a sędziowie aby rozstrzygnąć pojedynek musieli zarządzić 2 dogrywki.

- W Józefowie zdobyliśmy więc 3 złote, 4 srebrne oraz 1 brązowy medal, a w klasyfikacji drużynowej uplasowaliśmy się na 4 miejscu, na 23 startujące z całej Polski kluby. Turniej w Józefowie jest największym turniejem karate kyokushin w naszym kraju. Mimo, że nie jest to oficjalna impreza PZKarate to uczestniczą w nim najlepsze ośrodki karate kyokushin - podkreślił sensei Radosław Grabowski, który podczas zawodów był sędzią maty. Opiekunem i sekundantem zawodników OKKK był sensei Tomasz Marcjaniak.