Ostrowski KKK z sukcesami na Mazowszu

Paweł Nowak
W Michałowicach walka o medale była naprawdę ciekawa.
W Michałowicach walka o medale była naprawdę ciekawa. Fot. Archiwum klubu
Zawodnicy z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai przez dwa dni: 23 i 24 października, rywalizowali na VII Mistrzostwach Mazowsza zorganizowanych przez Klub "Zdrowie" z Michałowic oraz Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego. Występ zakończyli zdobyciem 6 medali.
Mikołaj Radgowski zdobył złoty medal w kategorii ciężkiej kadetów.
Mikołaj Radgowski zdobył złoty medal w kategorii ciężkiej kadetów. Fot. Archiwum klubu

(fot. Fot. Archiwum klubu)

W ciągu pierwszego dnia zawodów w kumite lekki kontakt oraz semi kontakt startowało 100 zawodników urodzonych w latach 1993-1998. Wśród nich szóstka reprezentantów ostrowskiego klubu, którzy tym razem na zawody wyjechali pod opieką sensei Tomasza Marcjaniaka.

Najwięcej powodów do zadowolenia dostarczył Mikołaj Radgowski, który wygrał wszystkie 4 pojedynki i sięgnął po złoto. Niewiele zabrakło, aby wyczyn kolegi powtórzyła Ewa Grzeszczuk, która ostatecznie stanęła na drugim stopniu podium. Brązowe medale w silnie obsadzonych kategoriach wywalczyły natomiast Katarzyna Komar i Joanna Małyszko. Daniel Krystosik i Szymon Szelest mimo niezłej postawy, musieli uznać wyższość rywali już w pierwszych pojedynkach.

Dzień później łupem Ostrowian padły kolejne dwa medale. Złoto wywalczyła Michalina Chrobot, zaś brąz Malwina Laskowska. Ponadto dwie zawodniczki wystartowały w kata i otrzymując wysokie noty zakwalifikowały się do drugiej rundy. Michalina Chrobot zajęła w niej 4., a Ewa Zarzycka 5. miejsce. Zabrakło więc tutaj medalu, ale i tak wszyscy są zadowoleni z dużego progresu poczynionego przez zawodniczki. Nieco mniej szczęścia mieli w tym dniu chłopcy, którzy odpadali po pierwszych lub drugich walkach. Wśród nich byli: Dominik Opieka, Damian Skłodowski, Patryk Grzeszczuk, Piotr Połodziuk i Mikołaj Jadkowski. Opiekunem grupy był sempai Paweł Kusik.