Ostrowscy tenisiści bez awansów na WTK-ach

Paweł Nowak
Najlepiej w WTK spisał się ponownie Karol Gałązka (na zdjęciu).
Najlepiej w WTK spisał się ponownie Karol Gałązka (na zdjęciu). Fot. P. Nowak
Tenisiści stołowi z Ostrowi występowali w miniony weekend w Nadarzynie w III Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych. Z dobrej strony, po raz kolejny, pokazał się kadet Karol Gałązka.

Reprezentant UOLKA nie poprawił, co prawda, rezultatu uzyskanego w II WTK w listopadzie w Ostrowi, gdzie uplasował się na trzecim miejscu podium. W Nadarzynie w gronie 77 zawodników zajął wysokie 4. miejsce. Pozostali kadeci uplasowali się już poza pierwszą dziesiątką. Na miejscach 13-16 sklasyfikowani zostali Piotrek Ogrodnik i Mateusz Bruliński, na 17-20 Dawid Chmielnicki, natomiast Oskar Kłos i Konrad Wilczyński uplasowali się na pozycjach 49-64.

Gorzej powiodło się seniorom. Marcin Starczyński, podobnie jak w grudniu, również w Nadarzynie, uplasował się na pozycjach 13-16. Sylwester Puchalski sklasyfikowany wtedy w pierwszej dwunastce zawodów, tym razem znalazł się dopiero na miejscach 41-48.

Gry indywidualne były dla pingpongistów UOLKA przede wszystkim szansą na zdobycie kolejnych doświadczeń i grę z silnymi zawodnikami. W tej chwili skupiają się przede wszystkim na rozgrywkach ligowych. Być może w kolejnych turniejach wojewódzkich reprezentanci Ostrowi będą mogli powalczyć o dobre pozycje dające przepustkę do turniejów ogólnopolskich. W tej chwili awans taki uzyskują tylko zwycięzcy, przez co szansa na zaistnienie w Polsce jest bardzo mała. W środowisku tenisowym podejmowane były jednak rozmowy na temat zmian w regulaminach, które mają dać szansę gry w Ogólnopolskich Turniejach Kwalifikacyjnych większej liczbie zawodników.