Ostrowscy fighterzy z medalami w Pucharze Polski, czyli Gorila na piątkę

Medaliści Academii Gorila Ostrów Mazowiecka.
Medaliści Academii Gorila Ostrów Mazowiecka. Archiwum klubu
Podziemny Puchar Polski to zawody sportowe już trzeci raz z rzędu otwierające sezon startowy dla zawodników Brazylijskiego Jiu Jitsu.

W pierwszych zawodach po wakacyjnej przerwie areną zmagań była mieszcząca się 248 m pod ziemią Komora Ważyn w Kopalni Soli Bochnia. Do rywalizacji przystąpiło ponad 170 zawodniczek i zawodników z całego kraju, a także goście z sąsiednich krajów.

W zawodach rywalizowała duża, bo aż szesnastoosobowa grupa reprezentantów Academii Gorila. W zawodach nie brakowało bardzo dobrych walk i sukcesów zawodników z Ostrowi Mazowieckiej. Z pewnością dla wszystkich turniejowe walki zaprocentują jeszcze lepszymi starciami w nadchodzących turniejach. Łącznie na konto ostrowskiego klubu trafiło pięć medali.

Aleksandra Zawisza wywalczyła złoty medal w kategorii -64 kg w gronie białych pasów, Mariusz Wiśniewski okazał się najlepszy w kat. -76 kg białe pasy, Grzegorz Kowalczyk wywalczył srebrny medal w kat. +82 purpury/Elita, Maciej Orzech stanął na najniższym stopniu podium w kat. -70 kg białe pasy, a Sebastian Radziejewski zdobył brązowy medal w kat. -74kg junior białe pasy.

Start w Bochni to bardzo dobry prognostyk przed dalszą częścią sezonu, w której nie zabraknie startów debiutantów z Academii Gorila. Sekcja w Ostrowi Mazowieckiej istnieje niecały rok, a sekcja Brazylijskiego Jiu Jitsu zaledwie od pięciu miesięcy.

Więcej o Academii Gorila w kolejnym ostrowskim papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"