Ostrovia w półfinale okręgowego Pucharu Polski

Gole Patryka Gromka (w środku) i Marcina Truszkowskiego (z lewej) dały Ostrovi kolejny awans. P. Nowak
Bardzo dobrze radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski piłkarze Ostrovi Ostrów Mazowiecka. W IV rundzie pokonali na wyjeździe Nadnarwiankę Pułtusk i awansowali do półfinałów.

Według pierwotnych informacji mecz miał zostać rozegrany w Ostrowi. Ostatecznie jednak w środowe popołudnie, 12 października drużyny spotkały się na boisku w Pułtusku. Żółto-zieloni oprócz tego, że walczyli o awans to chcieli się również zrewanżować Nadnarwiance za porażkę, której doznali całkiem niedawno w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej.

- Zapewne znów dam pograć kilku młodszym piłkarzom. Dotarliśmy już jednak do takiego etapu rozgrywek, że do końca trzeba walczyć o kolejne zwycięstwa - mówił przed spotkaniem ćwierćfinałowym trener Ostrovi Henryk Wilczewski.

Szkoleniowiec rzeczywiście dał szansę występu kilku juniorom i piłkarzom mniej grającym w lidze. Ostrovia pomimo to okazała się lepszym zespołem i co najważniejsze potrafiła przełożyć to na zdobycze bramkowe. Do przerwy prowadziła 1:0 po golu Patryka Gromka. W kolejnych 45 minutach drugie trafienie dołożył Marcin Truszkowski, zapewniając tym samym spokojniejszą końcówkę. Zwycięstwo 2:0 dało awans do kolejnej rundy.

W półfinale KS może trafić na Wkrę Żuromin i MKS Ciechanów, które również wywalczyły już awans, bądź na Tęczę Płońsk lub Koronę Szydłowo, które zmierzą się ze sobą 19 października. Mecze V rundy zostaną rozegrane 26 października.

Nadnarwianka Pułtusk - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:2 (0:1)
Bramki: Gromek Patryk, Truszkowski Marcin