Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Strefa Rozwoju Kobiet "Zwykłe-Niezwykłe". Kobiece spotkanie

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
Strefa Rozwoju Kobiet "Zwykłe-Niezwykłe"
Strefa Rozwoju Kobiet "Zwykłe-Niezwykłe" Aleksandra Zdanowicz
Ostrołęka. Blisko 80 pań wzięło udział w drugim spotkaniu Strefy Rozwoju Kobiet "Zwykłe-Niezwykłe". To idea cyklicznych spotkań, odbywających się raz w miesiącu, które mają na celu wspieranie kobiet w znalezieniu odwagi i podążaniu za swoimi marzeniami i zmianami życia codziennego na każdej płaszczyźnie. Tym razem temat spotkania brzmiał: "Pokochaj siebie – sztuka akceptacji".

Strefa Rozwoju Kobiet zrodziła się z inicjatywy trzech pań: Moniki Sucheckiej, Małgorzaty Biedrzyckiej oraz Magdaleny Mierzejewskiej. Spotkania złożone są z kilku części: merytoryczno-rozwojowej, warsztatowej, networkingu, prac domowych oraz wielu różnych niespodzianek. Mają na celu poprawę jakości życia poprzez szukanie i znajdowanie w nim inspiracji.

Jak podkreślają organizatorki, strefa ma na celu wspieranie rozwoju różnych dziedzin życia: samoświadomości, komunikacji, umiejętności stawiania granic oraz odkrycia swojej wartości. Przewidziane są także kursy wizażu, stylistyki i profilaktyki zdrowia.

Boimy się marzyć, bo marzenie identyfikujemy z celem

Tematem spotkania, które miało miejsce w czwartek 25 kwietnia 2019 była samoakceptacja.

Przeszkodą na drodze do samoakceptacji jest zwyczaj porównywania się do innych. Każda z nas jest inna, a bardzo łatwo przychodzi nam porównywanie się i ocenianie. Pułapką porównywania jest to, że zawsze jesteśmy na straconej pozycji

- mówiła Monika Suchecka, zajmująca się na co dzień coachingiem.

Ostrołęka. Strefa Rozwoju Kobiet. Zmierzyć się z własną historią

- Kolejnym elementem, który wpływa na samoakceptację jest kwestia zaakceptowania swojej historii. Każdemu zdarzyło się podjąć złą decyzję, a jest wiele kobiet, które nie potrafią wybaczyć sobie błędów, czym bardzo sobie szkodzą. Wiele osób nosi w sobie brak wybaczenia dla samego siebie, a tymczasem najważniejsze jest to, aby uznać i zaakceptować swoją historię - dodaje. - Ludzie, którzy siebie akceptują są autentyczni, bo nie muszą zakładać maski. Jest też im łatwiej budować głębokie relacje. Są również bardziej asertywni, ale też potrafią przyznać się do błędu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki