Ostrołęczanie na trudnym etapie zawodów MTB (zdjęcia)

Ostrołęczanie mimo wyczerpującego etapu byli niezwykle zadowoleni.
Ostrołęczanie mimo wyczerpującego etapu byli niezwykle zadowoleni. Fot. J. Czaplicki
W sobotę, 17 września w Łochowie miał miejsce XI etap Poland Bike Marathon. Zawody tego cyklu gościły tu już po raz trzeci z rzędu, ponieważ trasy wśród łąk i lasów Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego są urokliwe.

XI etap Poland Bike Marathon

Przed startem zawodników przejechałem większość wyznaczonej trasy aby znaleźć odpowiednie stanowiska do zrobienia zdjęć - podkreśla Jacek Czaplicki. - Z początku trasa nie wydawała mi się zachwycająca, ponieważ przez dłuższy czas przebiegała drogami szutrowymi i biegła wśród lokalnych wiosek. Interesująco zrobiło się gdy ścieżką zaczęła biec klifem nad Bugiem, widoki były zachwycające. Na trasie nie zabrakło też małej rzeczki, którą trzeba było przekroczyć brodem o 40 cm głębokości. A w końcowej kilkukilometrowej części na zmęczonych zawodników czekały spore wniesienia, które często miały piaszczyste podjazdy. Podjazdy te pokonały większość zawodników, którzy nie mieli sił już na nie podjechać i musieli wpinać się na górę z rowerem przy boku.

Wśród 350 zawodników nie zabrakło drużyny Ostrołęka Cycling Team, która wystąpiła w 4-osobowym składzie: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa.

Cały skład OCT startował na dystansie Max (57 km) i wszyscy zajęli dobre miejsca.
W swojej kategorii wygrał Wiesław Kamiński, Maria Kamińska była druga, Wiesław Podeszwa był trzeci, a Agnieszka Mażewska uplasowała się na czwartej pozycji.

Na 27 drużyn, które wg regulaminu mogły punktować w Łochowie, Ostrołęka Cycling Team zajęła 6 pozycję. Najbliższe zawody odbędą się w najbliższą sobotę czyli 24 września w Toruniu. Będzie to finałowy etap cyklu Mazovia MTB Marathon, który zakończy XIII etapowe zmagania w tym cyklu. Część zawodników OCT zamierza na tym etapie poprawić swoje wyniki, ale już wiemy ze mamy przynajmniej jedno miejsce na podium w klasyfikacji generalnej.