Ostrołęczanie dominują w cyklu Turnieju Czterech Miast

Organizator cyklu Turnieju Czterech Miast Waldemar Rępa.
Organizator cyklu Turnieju Czterech Miast Waldemar Rępa. Fot. A. Dobkowski
Rafał Kołodziejski wygrał drugie zawody z cyklu Turnieju Czterech Miast rozegrane na kortach ziemnych w Wyszkowie. W finałowym pojedynku pokonał Wojciecha Liska z Białegostoku 9:3.

Do rywalizacji tym razem przystąpiło dwudziestu zawodników i ponownie nie brakowało ciekawych i emocjonujących spotkań. Zawody w Wyszkowie były drugą z rzędu imprezą organizowaną przez WOSiR. Pierwszy turniej w niedzielę, 24 lipca wygrał Adam Styła z Łomży, który pokonał Bartłomieja Otłowskiego z Ostrołęki w finale 9:3. W efekcie przed ostatnimi zawodami w Ostrowi Mazowieckiej wykrystalizowała się czołowa ósemka zawodników, która zagra w turnieju finałowym tzw. mastersie - 10 września na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w Ostrołęce.

Ćwierćfinały: Rafał Kołodziejski - Marek Wiśniewski 9:0, Rafał Wyrębek - Adam Styła 3:9, Wojciech Lisek - Mariusz Piątek 9:8 (7:5), Marek Dawidczyk - Waldemar Rępa 1:9. Półfinały: Waldemar Rępa - Wojciech Lisek 6:9, Adam Styła - Rafał Kołodziejski 3:9. Finał: Rafał Kołodziejski - Wojciech Lisek 9:3.

Klasyfikacja generalna (po sześciu zawodach): 1. Rafał Kołodziejski (Ostrołęka) - 54 pkt., 2. Waldemar Rępa (Ostrów Mazowiecka) - 48 pkt., 3. Jakub Nosek (Ostrołęka) - 39 pkt., 4-5. Adam Styła (Łomża), Bartłomiej Otłowski (Ostrołęka) - 36 pkt., 6. Daniel Dąbrowski (Ostrołęka) - 28 pkt., 7. Rafał Wyrębek (Ostrołęka) - 25 pkt., 8. Marek Dawidczyk (Ostrołęka) - 24 pkt., 9. Jędrzej Nowak (Ostrołęka) - 21 pkt., 10. Jordan Czapski, Kacper Kamiński, Piotr Mrozek (wszyscy Ostrołęka) - 18 pkt.