Ostrołęccy ratownicy zdobyli w mistrzostwach trzy puchary

red
Drużyna ostrołęckiego WOPR odniosła sukces podczas Młodzieżowych Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym

Na Młodzieżowych Mistrzostwach w Ratownictwie Wodnym w Gdańsku wystąpiła 4-osobowa drużyna ostrołęckiego WOPR. Mistrzostwa odbyły się w formule wielobojowej, każdy z zawodników musiał wystartować w trzech konkurencjach, które łącznie decydowały o zajętym miejscu.

Ostrołęcka ekipa wróciła z Gdańska z trzema pucharami: dwa za pierwsze miejsce i jeden za drugie.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: 8 – 11 lat, 12 – 14 lat i 15 – 18 lat.

Julia Bożomańska, z zawodów wróciła z pucharem za pierwsze miejsce. Znakomicie poradziła sobie we wszystkich 3 konkurencjach: 50 m holowanie manekina, 50 m z przeszkodami i 50 m kraulem ratowniczym, wygrała wszystkie wyścigi z dużą przewagą. Niewiele zabrakło Julii do finałowej trójki w wyścigu australijskim gdzie rywalizowali razem zawodniczki i zawodnicy,ale Julia okazała się najlepsza wśród dziewcząt.

Świetnie spisał się Rafał Majkowski, który z zawodów wrócił z pucharem za pierwsze miejsce. Wygrał z dużą przewagą wszystkie swoje konkurencje, ale najlepiej popłyną w konkurencji 50 m holowanie manekina, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy.

W zawodach startowały także nasze najmłodsze zawodniczki: 10-letnia Alicja Bożomańska i 9-letnia Gabrysia Grabowska, które były debiuantkami. Bardzo dobrze poradziły sobie we wszystkich konkurencjach, a najlepiej spisała się Alicja Bożomańska, która zdobyła puchar za 2 miejsce rywalizując z o rok starszymi koleżankami. Dobry start zanotowała Gabrysia Grabowska rywalizując z koleżankami starszymi o dwa lata, niewiele zabrakło Gabrysi do podium i ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu.

Trenerem ostrołęckich zawodników jest Jakub Janczewski.