Ostrołęccy ratownicy w krajowej czołówce (zdjęcia)

Reprezentacja Mazowsza dumnie prezentuje okazały puchary.
Reprezentacja Mazowsza dumnie prezentuje okazały puchary. Fot. Archiwum reprezentacji
Bardzo dużym sukcesem zawodników z Mazowsza, w tym z Ostrołęki zakończył się start podczas Mistrzostw Mazowsza w Ratownictwie Wodnym na 50-metrowym basenie. Pod wodzą trenera Dariusza Małkowskiego ostrołęczanki Magdalena Bobrowska i Manuela Wikieł wspólnie z koleżankami z całego Mazowsza w klasyfikacji generalnej zajęły pierwsze miejsce zostając Mistrzami Polski w drużynie.

Mistrzostwa Polski - Ratownictwo Wodne

Tak dobrych wyników w klasyfikacji zespołowej nie byłoby również bez dobrych osiągnięć indywidualnych zawodniczek i zawodników. Reprezentanci Mazowsza zdobyli w sumie siedem złotych medali, trzy srebrne i dwa brązowe.

Na medalowych pozycjach plasowały się zawodniczki z Ostrołęki: Magdalena Bobrowska (srebrny medal w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina i złoty medal w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami), Manuela Wikieł (złoty medal w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami, złoty medal w sztafecie 4 x 50 m z pasem ratowniczym węgorz, srebrny medal na 200 m z przeszkodami oraz brązowy medal na 200 m super ratownik). Natomiast Paweł Szulerecki wspólnie z kolegami z drużyny Mazowsze II zdobył brązowy medal w konkurencji sztafeta 4 x 50 m z pasem ratowniczym węgorz.

W dodatkowej konkurencji SERC (symulowana akcja ratownicza odzwierciedlająca przygotowanie ratowników do działań na kąpieliskach), która rozgrywana była jako oddzielna konkurencja Mistrzostw Polski bardzo dobrze wypadła Paulina Dawid, która wspólnie ze swoją drużyną zdobyła brązowy medal.

Na starcie mistrzostw stanęło ponad 140 zawodniczek i zawodników z całego kraju reprezentujących barwy poszczególnych województw. W tym także kadra województwa mazowieckiego składająca się z dwóch drużyn: Mazowsze I (pięć kobiet i pięciu mężczyzn) oraz Mazowsze II (cztery kobiety i czterech mężczyzn). W trakcie Mistrzostw rozegrano dziewięć wyścigów indywidualnych oraz trzy sztafety liczące się w punktacji generalnej mistrzostw. Bardzo dobrze zaprezentowała się również pozostała dwójka zawodników z Ostrołęki: Paulina Dawid i Paweł Szulerecki, która wspólnie z koleżankami i kolegami z drużyny Mazowsze II w klasyfikacji generalnej na dwadzieścia startujących drużyn uplasowały się na szóstym miejscu.

- Jestem bardzo szczęśliwy z osiągniętych zawodników i zdobycia pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski - podkreśla Dariusz Małkowski, który jest obecnie trenerem kadry Mazowsza. - Jako ostrołęczanin jestem dumny, że bardzo duży wkład w sukces reprezentacji Mazowsza mieli zawodnicy z Ostrołęki. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo liczącą się siłą w Polsce - dodał prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski.