Osłabiona Trójka z kompletem punktów

Tym razem szczypiorniści ostrołęckiej Trójki rozegrali bardzo dobre zawody.
Tym razem szczypiorniści ostrołęckiej Trójki rozegrali bardzo dobre zawody. Fot. S. Kaczmarczyk
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki odnieśli zwycięstwo przed własną publicznością nad Pabiksem Pabianice 33:27.

Początek spotkania nie zwiastował takiego obrotu spraw, szczególnie, że nasz zespół przystąpił do meczu osłabiony brakiem kontuzjowanego najlepszego strzelca Artura Choroszewskiego oraz zawieszonego za czerwoną kartkę Marcina Ziemczyka. Po kwadransie gry to goście prowadzili różnicą trzech bramek, a to grze nadawał ich grający trener Włodzimierz Stawicki.

Z minuty na minutę to jednak podopieczni Arkadiusza Chełmińskiego odrabiali straty, a na przerwę do szatni schodzili prowadząc 14:13. Po zmianie stron dzięki bardzo dobrej postawie Tomasza Ścibka, Rafała Kamionowskiego i Mateusza Wusztera w ataku, oraz naszego golkipera Radosława Rogińskiego Trójka zyskiwała coraz większą przewagę.

Na pięć minut przed końcem meczu było to nawet dziewięć bramek, ale dzięki skutecznej postawie w ataku Jakuba Walochy ostatecznie skończyło się na sześciu bramkach.

UMKS Trójka Ostrołęka - SPR Pabiks Pabianice 33:27 (14:13)

Trójka: Pyskło, Rogiński - Ścibek 8, Kamionowski 6, Wuszter 5, Kraszewski 4, Żebrowski 4, Kiwak 2, Wiśniewski 2, Kolanowski 1, Zieliński 1, Gawkowski 0, Marozas 0.