OKLA i Siódemka poza podium przełajowych Mistrzostw Polski

Archiwum klubu
Reprezentanci Klubu UKS Siódemka Ostrołęka
Reprezentanci Klubu UKS Siódemka Ostrołęka Archiwum klubu
Kolejne występy mają za sobą lekkoatleci dwóch ostrołęckich klubów OKLA i UKS Siódemka, którzy tym razem wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych w Kwidzynie.

(fot. Archiwum klubu)

Tym razem w niezwykle licznie obsadzonej imprezie reprezentanci naszych klubów uplasowali się daleko za podium. Martyna Budziłek (UKS Siódemka) na dystansie 3 km zajęła piętnaste miejsce, przez co klub uzyskał kolejne trzy punkty w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego.

Na tym samym dystansie wystartowała Wioleta Głażewska (OKLA Ostrołęka), która niestety z powodów zdrowotnych nie ukończyła konkurencji. W biegu na 2 km wystartowała z kolei Natalia Nowak (OKLA Ostrołęka) i zajęła 31 miejsce.

W dodatkowych biegach poza konkursem rywalizowali młodzicy z UKS Siódemka - Daniel Gadomski na 2000 m zajął 15 miejsce, a Sara Pons na 1000 m była 16 oraz Aleksandra Gruz (OKLA Ostrołęka), która zajęła miejsce 12.

Wcześniej podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy w biegu na 3 km reprezentant OKLA Ostrołęka Paweł Polakowski został sklasyfikowany na 28. pozycji.