OKK Sokół znowu niepokonany na własnym terenie (zdjęcia, tabela)

MD, PN
Nie lada gratkę, sprawili swoim kibicom zawodnicy Ostrowskiego Klubu Koszykówki "SOKÓŁ". W meczu rozegranym w sobotę 7 listopada, z drugą drużyną tabeli - GKS "Mazowsze" Grójec, wykazali się wysoką skutecznością przekraczając granicę stu punktów i wygrali całe spotkanie 109:66.
OKK SOKÓL - GKS Mazowsze Grójec (109:66)

OKK SOKÓŁ - GKS Mazowsze Grójec (109:66)

Ze względu na rozgrywane na hali MOSiRu przy ul. Trębickiego Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Juniorów i Juniorek do lat 17, koszykarze swój mecz musieli rozegrać na hali przy ul. Warchalskiego. Nie przeszkodziło im to jednak w efektownej grze i po raz kolejny, na własnym terenie "zmiażdżyli" przeciwnika.

Już sam początek zwiastował dobrą grę Ostrowian. W drugiej minucie, prowadzili oni bowiem 10:2. Koszykarze "Sokoła" grali szybko i składnie. Mimo, że końcówka pierwszej kwarty należała do przeciwników, to jednak udało im się utrzymać bezpieczną przewagę i zakończyć tę część prowadzeniem 29:16.

Druga kwarta to już sukcesywne powiększanie przewagi, która urosła do 25 punktów. Po zmianie stron, koszykarze z Ostrowi Mazowieckiej pewni swego, grali spokojnie i dorzucali kolejne punkciki. W tej części gry błysnął najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy Piotr Barszcz, który rzucił 12 punktów pod rząd. Wyróżnił się również, szkoda tylko, że w negatywny sposób, trener gości. Za obraźliwe opinie wobec sędziów, został usunięty z boiska i odesłany do szatni.

W czwartej kwarcie, która zaczęła się przy stanie 81:43, trener gospodarzy oszczędził kilku zawodników, dając szansę gry rezerwowym. Zawodnicy z Grójca nie byli już jednak w stanie w żaden sposób zagrozić koszykarzom "Sokoła". Kiedy zawyła ostatnia syrena, na tablicy widniał wynik 109:66.

- Mecz od samego początku ułożył się dla nas dobrze - powiedział grający trener ostrowskiego klubu Grzegorz Helcbergiel. - Dość szybko zdobyliśmy przewagę, dzięki czemu mogliśmy grać spokojnie i dokładać kolejne punkty. Przeważaliśmy szybkościowo, dlatego przeciwnicy uciekali się do fauli. Zanotowaliśmy też, dużą liczbę zbiórek pod własnym koszem.

Oglądający spotkanie kibice chwalili zawodników za ambitną walkę do samego końca oraz wysoką skuteczność.

Zawodnicy OKK "Sokół" zgromadzili po czterech meczach na swoim koncie 6 punktów i zajmują drugą pozycję w stawce sześciu drużyn. W następnej kolejce rozgrywek III Ligi Koszykówki Mężczyzn WOZKosz 14 listopada zmierzą się na wyjeździe z zawodnikami UKS LA Basket Warszawa.

Spinek Arkadiusz - 2

UKS Jagiellonka Warszawa - 8 pkt. (339+, 281-)
OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - 6 pkt. (350+, 273-)
GKS MAZOWSZE Grójec - 6 pkt. (333+, 368-)
MKS Ochota Warszawa - 5 pkt. (233+, 241-)
UKS La Basket Warszawa - 4 pkt. (215+, 213-)
GLKS Nadarzyn - 4 pkt. (271+, 365-)

* MKS Ochota Warszawa oraz UKS La Basket Warszawa mają rozegrany jeden mecz mniej.