Nike z kompletem punktów w trzech setach (zdjęcia, wideo)

Porywającego stylu nie było, ale trzy ważne punkty trafiły na konto Nike.
Porywającego stylu nie było, ale trzy ważne punkty trafiły na konto Nike. Fot. A. Dobkowski
Pewne zwycięstwo w kolejnym spotkaniu II ligi odniosły siatkarki Nike pokonując w meczu przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia Skrę Bełchatów 3:0.

JBB Start Łyse - MRKS Gdańsk

W pierwszym secie spotkania po wyrównanym początku w którym obie drużyny popełniały błędy i nie potrafiły przejąć inicjatywy, górę wzięło doświadczenie. Bardzo dobrze drużyną pokierowała rozgrywająca Małgorzata Kupisz, która sama po świetnych zagraniach zdobyła dwa punkty i bardzo dobrze dogrywała piłkę do koleżanek, które dobrze spisywały się w ataku. Zespół z Bełchatowa popełniał zbyt dużo błędów, aby nawiązać w tej partii walkę o zwycięstwo z Nike. W efekcie pierwszą część spotkania podopieczne Roberta Kupisza wygrały 25:18.

Set drugi był już słabszy w wykonaniu naszych siatkarek, które po zwycięstwie w pierwszej partii zaczęły popełniać więcej błędów. Brakowało dokładnego przyjęcia, bloku i wykończenia akcji. Rywal grał podobnie, mając duże problemy ze skończeniem swoich ataków i w efekcie to Nike zaczęło wypracowywać sobie przewagę przy stanie 13:13. Ostatecznie po dobrej końcówce tej partii Nike wygrało 25:20 i było już tylko o krok od zapewnienia sobie zwycięstwa i ważnego kompletu punktów.

W trzecim secie spotkania również niespodzianki nie było i to zawodniczki Nike stanęły na wysokości zadania i wygrały pewnie 25:19 Zdobyte trzy punkty w starciu z niżej notowanym liderem powodują, iż ostrołęczanki umacniają się na czwartej pozycji w ligowej tabeli i coraz większymi krokami zmierzają do zapewniania sobie gry w fazie play-off.

Nike Ostrołęka - Skra Bełchatów 3:0 (25:18, 25:20, 25:19)
Nike: Kupisz, Gromadzka, Korol, An. Niedbajło, Iwaniuk, G. Borawska, Skiba (l) oraz Grzeszczak, Zyśk, Nasiadka