Nike wreszcie w formie, zwycięstwo w Bełchatowie

Czołowa zawodniczka ostrołęckiego Nike, Gabriela Borawska.
Czołowa zawodniczka ostrołęckiego Nike, Gabriela Borawska. Fot. A. Dobkowski
Bardzo dobre spotkanie i wreszcie pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie II ligi siatkówki kobiet odniosły zawodniczki ostrołęckiego Nike. Podopieczne Roberta Kupisza i Dariusza Piersy pokonały w Bełchatowie, miejscową Skrę 3:0.

Najwięcej emocji kibicom dostarczył pierwszy set, który na przewagi wygrały nasze zawodniczki. W kolejnych partiach meczu Nike na początku seta wypracowywało sobie przewagę, którą umiało utrzymać. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Gabriela Borawska. Na rozegraniu tym razem świetnie spisywała się Małgorzata Kupisz, która po pierwszym nieudanych meczach pokazała klasę. W efekcie pewne ligowe zwycięstwo plasuje nasze zawodniczki w środku ligowe tabeli.

Kolejne spotkanie ligowe Nike Ostrołęka rozegra w hali im. Arkadiusza Gołasia z drużyną ŁMLKS Łask w dniu 10 listopada.

ESK Skra Bełchatów - Nike Ostrołęka 0:3 (24:26, 18:25, 22:25)
Nike: Kupisz, Korol, Anna Niedbajło, Gromadzka, Iwaniuk, Borawska, Skiba (libero) oraz Zyśk, Nasiadka, Kaczyńska, Stepnowska