Nike walczy dalej, Start w III lidze

MK, AD
Ręce trenerowi Nike Rafałowi Skórnickiemu nie zawsze składały się do oklasków.
Ręce trenerowi Nike Rafałowi Skórnickiemu nie zawsze składały się do oklasków. Fot. J. Sender
Siatkarki Novum Nike Ostrołęka pokonały w trzecim meczu fazy play-off drużynę Startu Łódź i zapewniły sobie 9. miejsce w II lidze.

Decydujące o losach pozostania w II lidze spotkanie zgromadziło liczną, jak na rozgrywki żeńskiej siatkówki publikę w hali im. Arkadiusza Gołasia. Mecz nie był porywającym widowiskiem, obie drużyny grały chaotycznie, a punkty zdobywały seriami, głównie po niedokładnym przyjęciu zagrywki. Pierwsza i druga partia meczu wyglądały podobnie: siatkarki Novum Nike uzyskały przewagę na początku partii i umiejętnie kontrolowały ją do końca seta, dzięki czemu odnosiły zwycięstwa. Trzeci set wyglądał jednak zupełnie inaczej - siatkarki z Łodzi, zmobilizowane do walki przez swojego trenera, zaczęły grać przede wszystkim skutecznie w odbiorze i ataku. Efektem dobrej gry łodzianek było zwycięstwo pięcioma punktami w tym secie. Losy najważniejszego meczu w sezonie dla siatkarek Novum Nike rozstrzygnęły się w czwartej partii. Od początku ostrołęczanki narzuciły własny styl gry, przede wszystkim wykonując mocny i celny serwis. Siatkarki Startu nie potrafiły przeciwstawić się dobrym zagrywkom Nike, dzięki czemu przewaga ostrołęckich siatkarek wciąż rosła. Ostatecznie po serii punktów w końcówce gospodynie zapewniły sobie zwycięstwo wygrywając czwartego seta 25:17 a cały mecz 3:1. W zespole Nike bardzo skuteczna w ataku była Klaudia Gościcka, również bardzo dobre spotkanie rozegrały Joanna Rogozińska i Agnieszka Borawska, która straszyła siatkarki z Łodzi dobrą zagrywką. Teraz przed zawodniczkami z Ostrołęki baraże o utrzymanie w II lidze z wiceliderem III ligi Polonią Świdnica. Siatkarki z Łodzi mimo ambitnej walki, w przyszłym sezonie zagrają w trzeciej lidze.

Novum Nike Ostrołęka - Start Łódź 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:17)
Nike: Wierkin, Gościcka, Iwaniuk, Przybyłek, A. Borawska, G. Borawska, Sobolewska (l) oraz An. Niedbajło, Gromadzka, Barszcz

Co o postawie swoich zawodniczek sądzą prezes i trener Novum Nike w papierowym wydaniu TO.