Niezwykły mecz i komplet punktów Pekpolu (zdjęcia, wideo)

Pekpol niesiony dopingiem ponad pół tysiąca kibiców odniósł kolejne zwycięstwo.
Pekpol niesiony dopingiem ponad pół tysiąca kibiców odniósł kolejne zwycięstwo. Fot. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu pokonali w spotkaniu przed własną publicznością beniaminka rozgrywek I ligi Cuprum Mundo Lubin 3:1.

Pekpol Ostrołęka - Cuprum Mundo Lubin

Podopieczni Andrzeja Dudźca bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i po fragmentach wyrównanej gry szybko odskoczyli rywalom na kilka punktów. Przewagę powiększali z minuty na minutę, dzięki bardzo dobrej postawie w bloku Tomasza Stańczuka i Mateusza Sacharewicza oraz udanym atakom Artura Żylińskiego i Pawła Pietkiewicza. W efekcie wygrali pierwszą partię niezwykle pewnie 25:16.

Bardzo dobrze ułożyła się także druga partia spotkania w której świetne zagrywki Artura Żylińskiego pozwoliły naszej drużynie zyskać kilka punktów przewagi w środku partii. Niestety rozluźnienie w naszych szeregach spowodowało, że rywale doszli nas na jeden punkt i po nerwowej końcówce ostatecznie gospodarze wygrali 25:23 i prowadzili już 2:0.

W trzecim secie goście zagrali bardziej agresywną siatkówkę, a Pekpol popełniał sporo błędów przez które to goście przez większą część seta prowadzili różnicą kilku punktów. Mimo, że Pekpol potrafił odrobić straty i doprowadzić do stanu 20:20, to decydujące słowo należało do gości, którzy wygrali do 22 i wrócili do gry.

W kolejnej partii meczu ponownie zespół z Lubina był skuteczniejszy i uciekł Pekpolowi nawet na sześć punktów. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca walczyli jednak ambitnie i odrabiali kolejne oczka straty, a w końcówce po niezwykłej grze na przewagi wygrali 29:27 i w całym spotkaniu 3:1, zdobywając trzy punkty i zachowuje pozycję lidera rozgrywek I ligi.

Pekpol Ostrołęka - Cuprum Mundo Lubin 3:1 (25:16, 25:23, 22:25, 29:27)