Niezwykłe spotkanie Unii i triumf nad SMS Łomianki (video)

Marzena Marciniak jest jednym z najmocniejszym punktów Unii.
Marzena Marciniak jest jednym z najmocniejszym punktów Unii. Fot. A. Dobkowski
Świetne spotkania i efektowne zwycięstwo nad SMS Łomianki 76:55 odniosły w sobotni wieczór koszykarki ostrołęckiej MUKS Unia Basket.

Podopieczne Macieja Kruszewskiego w pierwszym spotkaniu przegrały z ówczesnym liderem rozgrywek, mimo, że grały w najmocniejszym składzie. W tym meczu jednak zagrały zdecydowanie lepiej i pokazały, że mogą liczyć się do samego końca w walce o zwycięstwo z najmocniejszymi drużynami w lidze i jednocześnie wywalczenie awansu. Od początku meczu oba zespoły toczyły niezwykle zacięty bój o kolejne dwa punkty do ligowej tabeli. Podopieczne Macieja Kruszewskiego z kwarty na kwartę powiększały jednak różnicę punktową i robiły wszystko, aby wygrać. Najważniejsze jest to, że to zwycięstwo przybliżyło nas znacznie do awansu do I ligi centralnej. W naszej drużynie zadebiutowała w rozgrywkach ligowych Iza Gryniec i zdobyła dla Unii 4 punkty.