Niezwykle pechowy koniec sezonu II ligi seniorek Unii Basket

Trener Unia Basket Maciej Kruszewski ma powody do zmartwienia.
Trener Unia Basket Maciej Kruszewski ma powody do zmartwienia. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket przegrały sobotnie spotkanie 16. kolejki rozgrywek II ligi seniorek z KU AZS Politechniką Warszawską 69:80. Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego pojechały na mecz osłabione brakiem kilku kontuzjowanych zawodniczek, a na dodatek w pierwszej kwarcie straciły liderkę zespołu.

Przy jednej z akcji nieszczęśliwie na parkiet upadła Patrycja Jarka i złamała nogę. W efekcie kilkanaście minut później została odwieziona do szpitala, a wraz z nią do szpitala udała się najstarsza zawodniczka Ewa Bystrzyńska.

W efekcie ostrołęczanki kontynuowały mecz w mocno okrojonym składzie. Mimo to walczyły ambitnie i potrafiły w drugiej kwarcie odnieść zwycięstwo. Niezwykle emocjonująca była czwarta odsłona meczu, w której ze względu na przewinienia Unia rywalizowała mając na parkiecie cztery, a następnie trzy zawodniczki.

Ostatecznie gospodynie zawodów wygrały to spotkania 80:69, a ostrołęczankom pozostał duży niedosyt, bowiem w pełnym składzie sobotni mecz można było spokojnie wygrać.

- Spotkanie ułożyło się dla nas wyjątkowo pechowo - mówi trener Maciej Kruszewski. - Patrycję czeka teraz przynajmniej kilka tygodni przerwy w w grze w rozgrywkach ligowych, a przed nami najważniejsze mecze w rozgrywkach młodzieżowych. Czekają nas mecze play-off walki o medale Mistrzostw Mazowsza oraz ewentualna walka o udział w półfinałach Mistrzostw Polski.

KU AZS Politechniki Warszawskiej - Unia Basket Ostrołęka 80:69 (27:21, 15:19, 22:13, 16:16)