OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Adrianna Górna (w środku) zdobyła w meczu z węgierskim zespołem cztery punkty.
Adrianna Górna (w środku) zdobyła w meczu z węgierskim zespołem cztery punkty. Fot. PAP/EPA/Boglarka Bodnar
Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębie Lubin przegrały w Budapeszcie z Ferencvarosi 22:35 (8:12) w meczu 7. kolejki grupy B Ligi Mistrzyń. Na półmetku fazy grupowej polska drużyna pozostaje bez punktu.

Problemy w ataku Zagłębia Lubin

Zagłębie zaczęło mecz od ładnej akcji Kariny Bujnohovej z Joanną Drabik, którą ta druga wykończyła skutecznym rzutem z koła. Drugiego gola wicemistrzynie Polski uzyskały dopiero po kolejnych 10 minutach. Przez ten okres miały ogromny problem z przedarciem się przez twardą obronę rywalek, notowały dużo strat i nie potrafiły wypracować sobie pozycji rzutowych.

Miejscowe wykorzystały niemoc lubinianek, wyszły na prowadzenie, ale dużej przewagi nie zbudowały, bo grały bardzo nieskutecznie, ale też dobrze w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz.

Drugiego gola dla Zagłębia zdobyła Bujnohova i było 2:4. Od tego momentu lubinianki już znacznie częściej trafiały do siatki, a po skutecznym rzucie Kingi Grzyb z rzutu karnego udało się im nawet zmniejszyć straty do jednego gola.

Mistrzynie Polski mogły nawet doprowadzić do remisu, szansę miała m.in. Karolina Kochaniak-Sala, ale bezbramkowy okres w wykonaniu obu zespołów przerwały rywalki, a chwilę później dorzuciły kolejne dwa gole i zrobiło się 11:7.

Na przerwę Zagłębie schodziło ze stratą czterech goli (8:12) i była nadzieja, że ekipa z Dolnego Śląska zdoła jeszcze powalczyć o pierwsze punkty w Lidze Mistrzyń.

Siódma porażka Zagłębia Lubin w Lidze Mistrzyń

Kluczowe okazały się pierwsze minuty drugiej odsłony. Ekipa węgierska wyraźnie przyspieszyła rozegranie i znacznie łatwiej przedzierała się przez defensywę Zagłębia. Na trafienie Emily Bilk zdołała jeszcze szybko odpowiedzieć Adrianna Górna, ale kolejne trzy skuteczne akcje należały do Ferencvarosi i zrobiło się 16:9.

W kolejnych minutach mecz był już bardziej wyrównany, ale gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę i kontrolowały wydarzenia na boisku. Na 10 minut przed końcem ładną akcję rzutem ze skrzydła wykończyła Greta Martin, było 27:18 i właściwie emocje się skończyły. Oba zespoły od tego momentu mocno rotowały składem, a gra w obronie nie była już tak twarda.

Zagłębie przegrało 22:35 i nadal pozostaje bez choćby punktu w Lidze Mistrzyń. Za tydzień zespół trenerki Bożeny Karkut w pierwszej serii meczów rewanżowych podejmie właśnie Ferencvarosi.