Nieskuteczni przegrywają, czyli Sokół w ciągu porażek

C. Gołaś
Koszykarzom Sokoła wyraźnie brakowało skuteczności
Koszykarzom Sokoła wyraźnie brakowało skuteczności C. Gołaś
Wysokiej porażki doznali zawodnicy ostrowskiego Sokoła w spotkaniu 12. kolejki rozgrywek II ligi. Tym razem przed własną publicznością musieli uznać wyższość KS Księżak Łowicz 52:91.

Spotkanie rozegrane w hali przy ulicy Trębickiego było pierwszym meczem rundy rewanżowej rozgrywek II ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela do tej pory zanotowali komplet porażek. Tym razem również to goście cieszyli się ze zwycięstwa, a gospodarze nie mieli powodów do satysfakcji.

W grze ostrowskiego Sokoła raziła przede wszystkim skuteczność, a w zasadzie jej brak. Na przyzwoitym poziomie mecz rozegrał jedynie lider gospodarzy - Piotr Barszcz, który zdobył dziewiętnaście punktów przy 40-procentowej skuteczności rzutów z gry. Forma pozostałych zawodników przed przerwą świąteczną wyraźnie spadła i nie pozwoliła na prowadzenie wyrównanej gry z rywalami z Łowicza.

Księżąk wygrał pewnie pierwszą kwartę 24:11, a następnie drugą 27:9 i już do przerwy prowadził 51:20. To mocno podcięło skrzydła podopiecznym trenera Grzegorza Helcbergiela. Mimo, że drugiej odsłonie meczu w ekipie gości oglądaliśmy drugoplanowe postacie, to i tak wyraźne zwycięstwo na swoim koncie zapisali koszykarze z Łowicza.

Kolejne spotkanie naszych koszykarzy czeka już w sobotę, 4 stycznia. W wyjazdowym starciu rywalem Sokoła będzie AZS AGH Alstom Kraków. Przed własną publicznością ostrowianie zaprezentują się ponownie w sobotę, 11 stycznia. Rywalem będzie SKK Siedlce.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Księżak Łowicz 52:91 (11:24, 9:27, 15:20, 17:20)