Nieskuteczna Narew oddała punkty Legionovi (zdjęcia, wideo)

W tej sytuacji Arkadiusz Pyskło nie zdołał pokonać Pawła Błesznowskiego.
W tej sytuacji Arkadiusz Pyskło nie zdołał pokonać Pawła Błesznowskiego. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Narwi przegrali kolejne spotkanie z rzędu. Tym razem na stadionie przy ulicy Witosa ulegli wyżej sklasyfikowanej drużynie Legionovi Legionowo 0:2.

Narew Ostrołęka - Legionovia Legionowo

To jednak niebiesko-czerwoni przez większość część meczu przeważali i stwarzali więcej sytuacji strzeleckich, których niestety nie potrafili przekuć na zdobycze bramkowe. Podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego prowadzenie mogli objąć już w 14. minucie meczu, kiedy to za faul golkipera gości Pawła Błesznowskiego na Michale Lelujce został podyktowany rzut karny. Na bramkę nie umiał zamienić go jednak Cezary Stachowicz strzelając w słupek.

W kolejnej sytuacji bramkę mógł zdobyć Marcin Ostaszewski, ale w polu karnym mając piłkę na trzecim metrze zabrakło mu zimnej krwi, aby wpisać się na listę strzelców. W kolejnych akcjach aktywni byli Michał Lelujka i Mateusz Nakielski, ale zabrakło nieco precyzji, aby objąć prowadzenie. Kibice mieli nadzieję, że po zmianie stron wreszcie uda się przełamać słabą dyspozycję strzelecką.

To jednak goście z Legionowa postraszyli w pierwszych minutach drugiej odsłony meczu za sprawą byłego zawodnika Narwi Ifeany'ego Uwadizu. Nigeryjczyk w sytuacji sam na sam został jednak powstrzymany przez Andrzeja Łyzińskiego. W kolejnych minutach meczu na listę strzelców mogli się wpisać Arkadiusz Pyskło i Przemysław Olesiński, ale dobrze interweniował golkiper Legionovi Paweł Błesznowski. Narwi nie pomogła nawet gra w przewadze jednego zawodnika, kiedy to drugą żółtą kartką za faul na Mateuszu Nakielskim, a w konsekwencji czerwoną został ukarany Ariel Poterała.

Dodatkowo przeprowadzone przez trenera Narwi Mateusza Miłoszewskiego zmiany i wprowadzenie na boisko Marcina Kobrzyńskiego w miejsce kontuzjowanego Mariusza Malanowskiego oraz Marcina Świrskiego za zmęczonego Mateusza Nakielskiego spowodowały, że Narew nieco zgubiła meczowy rytm. Szybko wykorzystali to goście i zdobyli bramkę po stałym fragmencie gry, a szczęśliwym strzelcem okazał się Ifeanyi Uwadizu.

Mimo, iż Narew rzuciła się do ataku to decydujące słowo należało do gości, którzy w doliczonym czasie gry za sprawą Łukasza Barankiewicza zdobyli drugą bramkę i zapewnili sobie komplet punktów. Narew z kolei zanotowała kolejny spadek w ligowej tabeli rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej, a do rozegrania w obecnym sezonie pozostało jeszcze dziewięć spotkań.

Narew Ostrołęka - Legionovia Legionowo 0:2 (0:0)
Bramki: Uwadizu 79. Barankiewicz 90.

Narew: Łyziński - Stachowicz, Ostaszewski (81. Strzeżysz), Malanowski (66. Kobrzyński), Pragacz - Nakielski (76. Świrski), Dawidzki, Niedźwiecki, Lelujka - Olesiński, Pyskło

Czerwona kartka: Ariel Poterała 60.