Nerek zatrzymał Narew

Jakub Kabala strzelił pierwszą bramkę dla Narwi.
Jakub Kabala strzelił pierwszą bramkę dla Narwi. Fot. A. Dobkowski
Świetna postawa w bramce wychowanka Narwi Pawła Nerka reprezentującego obecnie Polonię Warszawa sprawiła, że to młode czarne koszule, które na co dzień występują w Młodej Ekstraklasie wygrały sparingowe spotkanie z Narwią Ostrołęka rozegrane na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej.

Bardzo dobra w wykonaniu niebiesko-czerwonych była pierwsza połowa spotkania po której Narew prowadziła z Polonią 2:1. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu strzelił Jakub Kabala. Drugą bramkę strzelił Paweł Jakóbiak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Jakubie Kabali.

Podopieczni Cezarego Moledy na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Tuż po zmianie stron ostrołęczan stać było na strzelenie kolejnej bramki. Asystę od Sebastiana Falęty wykorzystał Dawid Wilczewski i pewnym strzałem głową pokonał Pawła Nerka. Kolejne minuty meczu niestety należały do gospodarzy.

Piłkarze z młodej Polonii wykorzystywali kolejne błędy naszej formacji defensywnej i odrabiali straty. Ostatecznie wygrali 4:3, a nasz drugi skład nie może być zadowolony ze swojej postawy. Dumni byli z kolei z Pawła Nerka jego koledzy, bowiem wychowanek Narwi ratował Polonię kilkakrotnie z opresji i ostatecznie uratował zwycięstwo w tym meczu.

Spotkanie na Konwiktorskiej było szczególnym meczem nie tylko dla Grzegorza Wędzyńskiego, ale także trenera Mariana Szaramy. Na spotkaniu pojawili się bowiem jego wnukowie, którzy złożyli mu życzenia z okazji 61 urodzin. My również życzymy wszystkiego dobrego i dalszej owocnej pracy z ostrołęcką Narwią.

Polonia Warszawa ME - Narew Ostrołęka 4:3 (1:2)
Bramki dla Narwi Kabala 17., Jakóbiak 29. (k), wilczewski 50.

Narew I połowa: Janowski - Pragacz, Mohamed, Cios, Boniowski, Kaliszewski, Jakóbiak, Wędzyński, Męczkowski (20. Skorupka), Kabala, Pyskło

Narew II połowa: Stępiński - Bondziul (75. Zalewski), Malanowski, Dawidzki, Skorupka (70. Samsel), Strzeżysz, Posmyk, Wilczewski, Wargulewski, Falęta (55. Jóźwiak), Lelujka