Narew rozstrzelała Concordię na Witosa (zdjęcia, wideo)

W interesującej batalii na stadionie przy ulicy Witosa górą Narwianie.
W interesującej batalii na stadionie przy ulicy Witosa górą Narwianie. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Narwi odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi łódzko-mazowieckiej. Tym razem na stadionie przy ulicy Witosa pokonali Concordię Piotrków Trybunalski 6:1.

Od pierwszych minut meczu to podopieczni Mateusza Miłoszewskiego byli stroną zdecydowanie przeważającą. Duży pressing na połowie rywala i kilka sytuacji strzeleckich dla gospodarzy sprawiło, że kibice wyczekiwali pierwszego trafienia dla niebiesko-czerwonych. Niestety to jednak goście zdobyli bramkę za sprawą Łukasza Raczyńskiego, który wykorzystał niefrasobliwość naszej formacji defensywnej i bardzo ładnym strzałem z kilkunastu metrów dał prowadzenie Concordii.

Mimo straconej bramki Narwianie się nie podłamali i jeszcze przed upływem dwóch kwadransów meczu doprowadzili do wyrównania. Jakub Zalewski najwyżej wyskoczył do piłki w polu karnym po dośrodkowaniu Michała Lelujki i wpisał się na listę strzelców. W kolejnych minutach spotkania Narwianie mieli jeszcze kilka sytuacji do strzelenia gola, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji.

Sytuacja zdecydowanie odmieniła się po zmianie stron. Najpierw swoją strzelecką niemoc przełamał Przemysław Olesiński po asyście od Tomasza Niedźwieckiego. Chwilę później drugi z wymienionych zawodników sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale trafił w słupek. Dobitkę jednak zaliczył Jakub Zalewski strzelając kolejną bramki dla niebiesko-czerwonych. Narwianie atakowali dalej i stwarzali kolejne sytuacje strzeleckie.

W ciągu kolejnych pięciu minut dopisali do swojego dorobku trzy gole. Kolejno Michał Lelujka, Mariusz Marczak i Marcin Truszkowski lokowali piłkę w siatce. Ostatecznie Narwianie odnieśli pewne i efektowne zwycięstwo, które spowoduje ich kolejny awans w ligowej tabeli.

MKS Narew Ostrołęka - Concordia Piotrków Trybunalski 6:1 (1:1)
Bramki: Zalewski 28. 53. Olesiński 49. Lelujka 61. Marczak 64. Truszkowski 66.

Narew: Łyziński - Ostaszewski, Kamiński, Zalewski, Pragacz - Niedźwiecki, Marczak (76. Roman), Strzeżysz (76. Pyskło), Lelujka (67. Wilczewski), Olesiński (65. Zaniewski), Truszkowski