Narew przegrywa ... przez interwencje bramkarzy

Niezwykle skuteczny w spotkaniach sparingowych Jakub Kabala.
Niezwykle skuteczny w spotkaniach sparingowych Jakub Kabala. Fot. A. Dobkowski
Nie udała się wyprawa do Białegostoku piłkarzom ostrołęckiej Narwi. Podopieczni Cezarego Moledy ulegli w meczu kontrolnym piłkarzom Ruchu Wysokie Mazowieckie 1:3.

Wszystkie bramki rywale strzelili nam po stałych fragmentach gry. Pierwsza bramka dla Ruchu padła pod dwóch kwadransach gry. Nieupilnowany w polu karnym Przemysław Kołłątaj pokonał Sylwestra Janowskiego dając prowadzenie podopiecznym Piotra Zajączkowskiego. Dziesięć minut później niebiesko-czerwonych stać było na wyrównujące stan meczu trafienie. Niezwykle skuteczny Jakub Kabala wykorzystał dośrodkowanie w pole karne od Jana Boniowskiego i strzałem głową pokonał golkipera Ruchu. Dla napastnika Narwi było to już szóste trafienie w okresie przygotowawczym. Niestety mimo, że po przerwie Narwianie prowadzili wyrównaną grę bramki strzelali jedynie napastnicy Ruchu. Do tego liczne zmiany w drużynie prowadzonej przez Cezarego Moledę wprowadziło sporo chaosu w poczynania naszej drużyny, która pogubiła się w obronie. Najpierw po stałym fragmencie gry nowy nabytek Ruchu Tomasz Bzdęga pokonał naszego rezerwowego bramkarza Daniela Stępińskego, a następnie Dzidosław Żuberek pięć minut później strzelił trzecią bramkę dla Ruchu. Ostatecznie niebiesko-czerwoni musieli przełknąć gorycz porażki.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Narew Ostrołęka 3:1 (1:1)
Bramki: Kołłątaj 30., Bzdęga 73., Żuberek 78. - Kabala 40.

Narew: Janowski (70. Stępiński), Bondziul (46. Pragacz), Malanowski (46. Mohamed), Cios, Boniowski (46. Skorupka), Kaliszewski (70. Męczkowski), Jakóbiak (70. Posmyk), Strzeżysz (46. Wędzyński), Wargulewski (46. Wilczewski) (70. Dawidzki), Kabala (70. Pyskło), Falęta (72. Niedźwiecki)