Narew pokonała Wartę! Piękna bramka Falęty

Sebastian Falęta pięknym strzałem otworzył wynik meczu.
Sebastian Falęta pięknym strzałem otworzył wynik meczu. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Narwi mimo, że do meczu z Wartą przystąpili w mocno okrojonym składzie to odnieśli pewne zwycięstwo 2:1 po bardzo dobrej grze.

Już w 14. minucie Sebastian Falęta, atomowym strzałem z daleka, skierowanym tuż pod poprzeczkę, uzyskał prowadzenie dla Narwi! W 41. minucie Paweł Jakóbiak strzelił zza pola karnego, przez rykoszet piłka wytraciła szybkość i gospodarze wybili ja z linii bramkowej. Do przerwy było zatem 1:0 dla Narwi. Trener Krzysztof Adamczyk po przerwie desygnował do gry Jakuba Kabalę za Tomasza Niedżwieckiego.

Już w pierwszej akcji po przerwie wprowadzony do gry Jakub Kabala z animuszem rozprowadził akcję, zmuszając bramkarza Warty do błędu. Odbitą piłkę na 25. metrze przejął Marek Kaliszewski i bez namysłu, soczystym strzałem, po przekątnej w "długi" róg, podwyższył na 2:0!

Zawody były zakłócane przez bójki mało zdyscyplinowanych kibiców obu drużyn. W 67. minucie meczu kontaktową bramkę zdobyli gospodarze. W końcówce meczu trwa obustronna walka o zmianę wyniku. Ostatecznie Narwianie zdołali odnieść pewne zwycięstwo, co jest dobrym prognostykiem przed środowym finałem w Pucharze Polski na Mazowszu z Mazurem Karczew.

Warta Sieradz - Narew Ostrołęka 1:2 (0:1)
Bramki: 67. Falęta 14., Kaliszewski 46.

Narew: Stępiński - Pragacz, Zalewski, Dawidzki, Skorupka - Kaliszewski (93. Męczkowski), Falęta, Jakóbiak, Iwanicki (82. Bondziul), Wilczewski - Niedźwiedzki (46. Kabala).