Narew lepsza od ULKS Ołdaki [ZDJĘCIA]

Narew Ostrołęka ma za sobą pierwszy wyjazdowy mecz w B Klasie ostrołęckiej, do tego zakończony zwycięstwem. Niebiesko-czerwoni pojechali dziś do pobliskich Ołdak w gminie Rzekuń, gdzie pokonali miejscowy ULKS 3:2.

Dookoła boiska w Ołdakach zgromadziło się wielu kibiców, w tym większość stanowili ostrołęczanie, co sprawiało, że ekipa gości mogła czuć się jak u siebie w domu. Narwianie zwykli zadowalać swoich kibiców, więc już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym, do piłki podszedł Michał Markowski i pokonał Huberta Kruczyka, choć ten wyczuł intencję strzelającego. Siedemnaście minut później było 2:0 dla Narwi. Adrian Piersa popędził prawą stroną, dośrodkował piłkę na głowę Emila Chorążewicza, a ten podwyższył wynik celnym strzałem.

W końcówce powinna paść pierwsza bramka dla ULKS, ale jeden z obrońców Narwi tylko sobie znanym sposobem wybił piłkę z pustej bramki po strzale Długozimy. Co się odwlecze to nie uciecze - to przysłowie sprawdziło się po przerwie. Po sprytnie rozegranym stałym fragmencie gry Szymon Brzostek trafił na 1:2. Narew oddaliła od siebie niebezpieczeństwo w 68. minucie, po świetnej akcji Piotra Wysockiego na listę strzelców wpisał się Daniel Dworecki. Mimo tego, do końca wynik nie był sprawą rozstrzygniętą - błąd defensywy Narwi w 82. minucie wykorzystał Brzostek.

Na więcej gospodarzy nie było już stać, choć momentami wyglądali naprawdę nieźle na tle jednego z faworytów B Klasy. Narew wygrała 3:2 i zapisała na swoim koncie cenne trzy punkty - właśnie zdobyte "oczka" cieszą na razie bardziej niż styl gry, ale to dopiero początek sezonu i trener Rafał Kosek ma czas by dopracować systemy gry ze swoimi zawodnikami.

ULKS Ołdaki - Narew Ostrołęka 2:3 (0:1)
Bramki: 54' 82' Brzostek - 12' Markowski, 29' Chorążewicz, 68' Dworecki

Narew: Dobkowski - Grodzki (80' Choroszewski), Wysocki, Dąbrowski, Mierzejewski, Młynarski, Markowski (72' Bednarczyk), Dworecki (86' Przyborowski) , Piersa (62' Chaberek), Chorążewicz, Pędzich (46' Kobrzyński).

Ołdaki: Kruczyk - Siemborski, R. Szabłowski, D. Szałbowski (64' Banach), Woroniecki, Gawek (73' Chojnowski), Domalewski (59' Nasiadko), Żebrowski, Żerański, Długozima (57' Stworzyjan), Brzostek.