Najmłodsi sztangiści UOLKA w Pucharze Polski

Archiwum
Magda Ambroziak w piątek została złotą medalistką powiatowego konkursu w skoku w dal młodziczek, a w sobotę zajęła pierwsze miejsce w podnoszeniu ciężarów w Pucharze Polski. Z lewej jej trener Zygmunt Klepacki. Archiwum
Najmłodsze sztangistki i sztangiści Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Sportowego 14 i 15 maja startowali w II Pucharze Polski Juniorek i Juniorów do lat 15 im. Stefana Polaczuka rozgrywanym w Terespolu.

Złoty medal w kategorii 44 kg w cuglach zdobyła Magdalena Ambroziak, który uzyskała w dwuboju 101 kg. Trenerowi Zygmuntowi Klepackiemu, jak chyba nigdy wcześniej zależało na dobrym wyniku swojej podopiecznej, dlatego z tego startu nie mógł być do końca usatysfakcjonowany. Jedna z najbardziej utalentowanych sztangistek uzyskała 46 kg w rwaniu i 55 kg w podrzucie. Obydwa rezultaty notowała w pierwszych próbach, ponieważ kolejnych podejść nie udało jej się już zaliczyć.

Aż 5 udanych podejść zanotowała Kinga Kaczmarczyk, która w kat. 69 kg uzyskała w dwuboju 150 kg i zdobyła złoty medal. Drugą zawodniczkę wyprzedziła aż o 77 kg. W kat. 58 kg Anna Grala zanotowała 91 kg i w 3-osobowej grupie startujących była ostatnia, ale do srebra zabrakło jej tylko 2 kg.

W o wiele liczniej obsadzonych kategoriach chłopców reprezentanci UOLKA nie zdołali uplasować się na podium. Najlepiej wypadł w kat. 58 kg Paweł Brylak, który w dwuboju uzyskał 155 kg i zajął 5. miejsce. Na tej samej pozycji uplasował się w kat. 62 kg Krystian Ojdanowski z rezultatem 145 kg. Pozostali: Damian Piędziak, Daniel Ojdanowski i Krzysztof Pakuła plasowali się na dalszych pozycjach.

Kinga Kaczmarczyk została drugą zawodniczką zawodów na podstawie klasyfikacji Sinclair, natomiast Magda Ambroziak była trzecia. Na 32 sklasyfikowane kluby, UOLKA uplasował się na czwartym miejscu.

Wysoką szóstą pozycję zajął inny klub z naszego regionu Start Maków Mazowiecki. Dwójka zawodników z tego klubu stanęła na podium. Brąz wywalczył w kat. 62 kg Mateusz Kaszuba, natomiast Mateusz Sowa zdobył srebro w kat. 69 kg.