Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsze atrakcje turystyczne Mazowsza wybrane. Eksperci wskazali 6 unikalnych miejsc i imprez niedaleko Warszawy

Emil Hoff
Emil Hoff
Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze atrakcje turystyczne Mazowsza. Które miejsca i imprezy zdobyły największe uznanie fachowców z branży turystycznej?Na zdjęciu: panorama Starego Miasta z tarasu widokowego Muzeum Warszawy.
Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze atrakcje turystyczne Mazowsza. Które miejsca i imprezy zdobyły największe uznanie fachowców z branży turystycznej?Na zdjęciu: panorama Starego Miasta z tarasu widokowego Muzeum Warszawy. Damian Kujawa/ Polska Press, zdjęcie ilustracyjne
Warszawa i Mazowsze nie mogą narzekać na brak różnorodnej oferty turystycznej. W regionie można znaleźć atrakcje na każdy weekend i każdą pogodę, dla dorosłych, dzieci i seniorów. Jeśli zastanawiacie się, które atrakcje regionu są najlepsze, z pomocą przychodzi Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, która właśnie rozstrzygnęła konkurs i wyłoniła 6 niezwykłych miejsc, imprez i atrakcji blisko Warszawy.

Spis treści

Eksperci wybrali najlepsze atrakcje turystyczne Mazowsza

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna (MROT) obchodzi w tym roku 15-lecie działalności. W czasie uroczystej gali, zorganizowanej z tej okazji 24 października 2022, rozstrzygnięto konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2022.

Mazowiecki konkurs to część większej całości. Laureaci etapu wojewódzkiego przejdą do rywalizacji ogólnokrajowej o tytuł najlepszych atrakcji turystycznych Polski.

Konkurs na najlepsze atrakcje turystyczne Polski

Polska Organizacja Turystyczna (POT) co roku przyznaje prestiżowe nagrody dla najlepszych atrakcji w całym kraju i w poszczególnych regionach. Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny jest wyłonienie ciekawych i nowatorskich atrakcji, miejsc i imprez turystycznych.

Nagrodami w konkursie są specjalne certyfikaty. Przyznaje się je w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, impreza turystyczna, obiekt, szlak turystyczny i miejsce.

Czytaj też: Warszawa na weekend: atrakcje lasów wokół stolicy. TOP 10 najciekawszych miejsc i tras spacerowych. Gdzie leży mazowiecki kopiec Kościuszki?

Muzeum Warszawy zostało docenione za innowacyjność i przystępność. Na zdjęciu: neon kina studyjnego Syrena w Muzeum Warszawy.
Muzeum Warszawy zostało docenione za innowacyjność i przystępność. Na zdjęciu: neon kina studyjnego Syrena w Muzeum Warszawy. Szymon Starnawski /Polska Press

Niebawem poznamy najlepsze atrakcje turystyczne wszystkich województw

Właśnie kończy się etap regionalny konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2022 i kolejno ogłaszani są zwycięzcy: wyjątkowe atrakcje w każdym z 16 województw.

Warte odwiedzenia miejsca, nagrodzone na poziomie wojewódzkim, zmierzą się następnie na etapie ogólnokrajowym konkursu, w trakcie którego wyłonione zostaną najlepsze atrakcje turystyczne Polski 2022 i przyznane Złote Certyfikaty POT.

Osobny certyfikat przyznają internauci. Głosować na najlepszą atrakcję można online do 31 października 2022. Przekonajcie się, które atrakcje mają szansę zdobyć certyfikat internautów w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2022.

Czytaj też: Miejskie legendy: jakie opowieści kryją się za polskimi miastami i atrakcjami? Niesamowite, ciekawe, a nawet przerażające

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Najlepsze atrakcje Mazowsza. Kto wygrał konkurs?

Które mazowieckie atrakcje fachowcy z branży turystycznej uznali za najbardziej godne uwagi?

W czasie uroczystej gali przedstawiciele Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej ogłosili wyniki konkursu.

Zwycięzcami konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województw Mazowieckiego 2022 są:

  • Muzeum Warszawy
  • Kolejką wąskotorową po wiedzę, relaks i radość (projekt Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie)
  • Park Nauki Torus w Ciechanowie
  • Muzeum Historii Radomia
  • Ultramaraton rowerowy Mazowiecki Gravel
  • Piknik historyczno-kulturalny Vivat Pułaski
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku to jedna z najbardziej znanych atrakcji Mazowsza.
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku to jedna z najbardziej znanych atrakcji Mazowsza. Szymon Starnawski / Polska Press

Do etapu ogólnopolskiego konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2022 zostaną wystawione jako reprezentanci Mazowsza:

W konkursie o certyfikat internautów kandydatem Mazowsza jest Karolin (siedziba zespołu Mazowsze).

Do walki o certyfikat specjalny stanie Muzeum Historii Radomia.

Zabierz energię ze sobą

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Najlepsze atrakcje turystyczne Mazowsza wybrane. Eksperci wskazali 6 unikalnych miejsc i imprez niedaleko Warszawy - Strona Podróży

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki