Mundial 2010. Urugwaj rozbił RPA i jest jedną nogą w 1/8 finału

Diego Forlan strzelił dwie bramki dla Urugwaju i jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców Fot. flickr.com
W pierwszym meczu drugiej kolejki grupy A Urugwaj wygrał w Pretorii z Republiką Południowej Afryki 3:0 i jest bardzo blisko wywalczenia awansu do 1/8 finału.

Goście prowadzenie objęli w 24. minucie meczu w pierwszej połowie. Indywidualną akcją popisał się Forlan, uderzył z niemal 30 metrów, piłka odbiła się jeszcze od Mokoeny i lobem, odbijając się jeszcze od poprzeczki, wpadła do bramki gospodarzy.

Losy meczu zostały przesądzone w 76. minucie. Suarez strzelał z lewej strony pola karnego, Itumeleng Khune sparował piłkę. Ta po chwili trafiła z powrotem do napastnika Ajaksu Amsterdam, który został trącony przez bramkarza gospodarzy, gdy był sam przed bramką i sędzia Massimo Busacca podyktował rzut karny. Co więcej, wyrzucił z boiska Khune, którego między słupkami zastąpił Moeneeb Josephs. Rezerwowy golkiper był bezradny wobec strzału Forlana z jedenastki i Urugwaj prowadził 2:0.

La Celeste w doliczonym czasie gry dobili rywala. Diego Forlan przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Suareza, który dośrodkował wprost na głowę Alvaro Pereiry, a ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Urugwaj po bardzo dobrej grze zdobył komplet punktów i może już szykować się na mecz z Meksykiem.

RPA - Urugwaj 0:3 (0:1)
Bramki: Forlan 24, 80. (k), A. Pereira 90.+5