Mundial 2010. Nieskuteczna Argentyna skromnie pokonuje Nigerię

Niezwykle aktywny, ale mało skuteczny - Lionel Messi.
Niezwykle aktywny, ale mało skuteczny - Lionel Messi. Fot. Wikimedia.org
W drugim spotkaniu grupy B Mistrzostw Świata reprezentacja Argentyny pokonała skromnie Nigerię 1:0.

Jedyną bramkę dla podopiecznych Diego Armando Maradony strzelił już w siódmej minucie meczu obrońca Gabriel Heinze, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne od Juana Valerona i pewnym strzałem z głowy pokonał golkipera Nigerii Vincenta Enyeamę. Później rozpoczął się festiwal wielkiej nieskuteczności piłkarzy Argentyny.

Lionel Messi, Carlos Tevez stwarzali bardzo duże zagrożenie pod bramką rywali, ale wspaniale spisywał się golkiper reprezentacji Nigerii w kolejnych sytuacjach zapobiegając utracie bramki. Do przerwy wynik meczu już się nie zmienił. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i to Argentyńczycy mieli zdecydowaną przewagę.

Podopieczni Diego Armando Maradony marnowali jednak na potęgę kolejne sytuację strzeleckie, a jednocześnie kolejnymi świetnymi interwencjami popisywał się Vicent Enyeama. Bramkarz holenderskiego AZ Alkmaar bronił kolejne strzały Lionela Messiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Argentyny, która jeśli nie poprawi skuteczności nie ma co marzyć o tytule mistrza.

Argentyna - Nigeria 1:0 (1:0)
Bramka: Heinze 6.

KLIKNIJ TUTAJ: AKTUALNE INFORMACJE Z MISTRZOSTW ŚWIATA 2010 ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM