Mundial 2010. Mistrzowie świata tylko na remis z Paragwajem

Szkoleniowiec reprezentacji Włoch Marcello Lippi nie może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Fot. postproduktie.nl
Reprezentacja Włoch dowodzona przez trenera Marcello Lippiego w pierwszym spotkaniu grupy F zaledwie zremisowała z Paragwajem 1:1. Piłkarze z Ameryki Południowej postawili twarde warunki gry i pokazali, że wcale nie stoją na straconej pozycji.

Mistrzowie świata spotkanie z trzecią drużyną eliminacji strefy południowoamerykańskiej rozpoczęli ze sporym animuszem, kilkukrotnie zagrażając bramce strzeżonej dziś przez Villara. Najbliżej szczęścia w początkowej fazie meczu byli w 22. minucie, gdy po błędzie defensywy piłkę przejął Montolivo, jednak jego słaby strzał nie sprawił problemu golkiperowi Paragwaju. Chwilę później w sporych opałach mógł być Buffon, ale strzał zza pola karnego w wykonaniu Torresa minął bramkę o kilka metrów.

Pierwsza połowa zbliżała się nieuchronnie do końca, gdy w 37. minucie Paragwajczycy objęli prowadzenie. Właśnie wtedy po rzucie wolnym wykonywanym z około 40 metrów przez Valdeza najwyżej w polu karnym wyskoczył Alcaraza, który idealnym strzałem głową wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, nie dając Buffonowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

W 63. minucie spotkania Włosi zdołali wreszcie odpowiedzieć i doprowadzić do wyrównania. Bramkę dla Squadra Azurra strzelił Daniele De Rossi. W 80. minucie wydawało się, że mistrzowie świata mogą objąć prowadzenie, gdy ich kontratak wyprowadzał Pepe, jednak były gracz Udinese Calcio zdecydował się na indywidualne rozwiązanie akcji, która ostatecznie nie przyniosła efektu bramkowego.

Włochy - Paragwaj 1:1 (0:1)
Bramki: Alcaraz 37. - De Rossi 63.

KLIKNIJ TUTAJ: AKTUALNE INFORMACJE Z MISTRZOSTW ŚWIATA 2010 ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM