Mundial 2010. Meksyk pogrążył fatalnie grającą Francję

Michał Wachowski
Tym razem Giovanni dos Santos nie zdołał wpisać się na listę strzelców.
Tym razem Giovanni dos Santos nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Fot. flickr.com
Reprezentacja Francji rozegrała kolejne fatalne spotkanie, przegrywając z Meksykiem 0:2. Drużyna prowadzona przez Raymonda Domenecha ma już tylko matematyczne szanse na wyjście z grupy.

Przynajmniej pierwszy kwadrans nie zapowiadał tragedii Les Bleus. Od początku spotkania grę prowadzili bowiem, Francuzi. Ich dominacja na boisku nie przekładała się jednak na groźne strzały na bramkę Oscara Pereza. Solidnie w defensywie i dobrze z kontry grali Meksykanie. W 11. minucie tuż nad poprzeczką uderzał Guillermo Franco.

W kolejnych minutach pod polem karnym Francuzów groźnie było natomiast za sprawą Carlosa Salcido. Ten najpierw uderzał groźnie sprzed pola karnego, a w 26. minucie po ograniu rywala strzelił wprost w Hugo Llorisa.

Podopieczni Domenecha, mimo wyraźnej przewagi w posiadaniu piłki, ponownie rozczarowywali. Prawdziwy zawód swoim kibicom sprawili jednak dopiero po przerwie. W 64. minucie w sytuacji sam na sam z Hugo Llorisem stanął Javier Hernandez. Nowy zawodnik Manchesteru United minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce.

Domenech zareagował na stratę bramki wpuszczając na boisko Gignaca i Valbuenę. Roszady w składzie na nic się jednak zdały, gdyż kwadrans później Meksykanie zadali ostateczny cios. Drugą bramkę po strzale z rzutu karnego zdobył Blanco, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Francuzi, by awansować muszą wysoko pokonać w ostatniej kolejce RPA i liczyć na korzystny wynik drugiego spotkania - jeśli Meksyk i Urugwaj podzielą się punktami, Les Bleus będą musieli spakować walizki i udać się do domu. Przy obecnej postawie zespołu Domenecha nikt nie zdziwi się jednak, jeśli gwóźdź do trumny Francuzów wbiją sami gospodarze mundialu.

Francja - Meksyk 0:2 (0:0)
Bramki: Hernandez 64. Blanco 79. (karny)

KLIKNIJ TUTAJ: AKTUALNE INFORMACJE Z MISTRZOSTW ŚWIATA 2010 ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM