Mundial 2010. Korea Płd - świetny początek, Grecja bez szans

Parki Ji Sung strzelił drugą bramkę dla Koreańczyków w starciu z Grekami.
Parki Ji Sung strzelił drugą bramkę dla Koreańczyków w starciu z Grekami. Fot. Wikimedia.org
Świetnie swój udział w mistrzostwach świata w RPA zaakcentowali piłkarze Korei Południowej, którzy w meczu otwierającym rozgrywki w grupie B pokonali pewnie kadrę Grecji 2:0.

Piłkarze z Azji byli w tym spotkaniu zespołem zdecydowanie lepszym i już w siódmej minucie gry objęli prowadzenie za sprawą Lee Jung-soo. Azjaci mieli zdecydowanie więcej okazji do strzelenia bramki, a jeszcze w pierwszej połowie najlepszą z nich zmarnował Park Chu-young, który nie potrafił pokonać golkipera Greków Alexandrosa Tzorvasa w sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron ponownie w siódmej minucie gry Park Ji-sung strzelił drugiego gola, który popisał się wspaniałą indywidualną akcją minął dwóch rywali i znajdując się w sytuacji sam na sam z greckim golkiper nie zmarnował okazji do strzelenia drugiego gola w tym meczu. Korea Płd. pokonała, że jest bardzo dobrze przygotowana do tego mundialu i nie będzie się liczyć w walce o wyjście z grupy.

Korea Południowa - Greacja 2:0 (1:0)
Bramki: Lee Jung-soo 7., Park Ji-sung 52.