Mundial 2010. Holandia Słowacja 2:1. Nasi siąsiedzi pojechali do domu!

Arjen Robben strzelił bramkę otwierającą wynik spotkania w tym meczu.
Arjen Robben strzelił bramkę otwierającą wynik spotkania w tym meczu. Fot. flickr.com
Piłkarze reprezentacji Holandii wywalczyli awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata rozgrywanych na boiskach RPA. Oranje w meczu 1/8 finału pokonali Słowację 2:1.

Prowadzenie gospodarze uzyskali w 18.minucie meczu, kiedy to doskonałym podaniem z głębi pola popisał się jeden z Holendrów. Piłkę dostał Arjen Robben, który doskonale zbiegł przed pole karne i mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Słowaków.

Po stracie gola reprezentacja Słowacji starała się odrabiać straty, jednakże nie szło jej to najlepiej. Dobrze spisywała się holenderska obrona, a piłkarze ze Słowacji nie mieli pomysłu na skuteczne rozegranie akcji, która mogłaby przynieść bramkę. Holendrzy za to konstruowali dobre akcje, ale niestety żadna z nich nie przyniosła już gola w pierwszej połowie.

Drugą bramkę Oranje zdobyli w 83. minucie meczu po strzale Wesleya Sneijdera, który dostał świetne podanie od Dirka Kuyta i pewnie skierował piłkę do bramki Słowaków. W doliczonym czasie gry Słowacy zdobyli honorowego gola, wykorzystując rzut karny za sprawą Vittka.

Holandia - Słowacja 2:1 (1:0)
Bramki: Robben 38. Sneijder 83. - Vittek 90. (k)

KLIKNIJ TUTAJ: AKTUALNE INFORMACJE Z MISTRZOSTW ŚWIATA 2010 ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM