Mundial 2010. Holandia i Japonia grają dalej ... Kamerun i Dania za burtą!

Czołowi piłkarze reprezentacji Holandii Klaas-Jan Huntelaar i Jan Vennegoor of Hesselink. Fot. flickr.com
Trzecie zwycięstwo w mistrzostwach świata odniosła reprezentacja Holandii. Oranje tym razem pokonali 2:1 Kamerun i zajęli pierwsze miejsce w grupie E. Podopieczni Berta van Marwijka o awans do półfinału zmierzą się ze Słowacją.

W 36. minucie Oranje mogli cieszyć się prowadzenie. Po bardzo ładnej akcji i wymianie piłki z Van der Vaartem, Van Persie ponownie stanął "oko w oko" z Hamidou. Tym razem napastnik holenderskiego zespołu trafił do siatki. Jak się okazało Holendrzy utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Ataki Kameruńczyków przyniosły efekt w 64. minucie meczu. Wówczas za zagranie ręką Van der Vaarta sędzia podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów do siatki pewnie trafił Eto'o. W 73. minucie na boisku pojawił się Arjen Robben, który tym samym zaliczył pierwszy występ w finałach mistrzostw świata. Bohaterem holenderskiego zespołu został jednak inny rezerwowy - Klaas-Jan Huntelaar. Właśnie zawodnik Milanu zdobył w 84. minucie zwycięskiego gola dobijając strzał Robbena, który trafił w słupek.

Kamerun - Holandia 1:2 (0:1)
Bramki: Eto 65. (k) - Van Persie 37. Huntelaar 84.

W drugim spotkaniu Japonia pokonała Danię 3:1 po bardzo dobrym spotkaniu i zapewniła sobie awans do dalszych gier z drugiego miejsca w grupie. W efekcie 1/8 finału Mistrzostw Świata w RPA Azjaci podejmować będą Paragwaj.

Dania - Japonia 1:3 (0:2)
Bramki: Tomasson 81. - Honda 17. Endo 30. Okazaki 87.

KLIKNIJ TUTAJ: AKTUALNE INFORMACJE Z MISTRZOSTW ŚWIATA 2010 ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM