Mundial 2010. Ghana uległa Niemcom i ... lepiej na tym wyszła

Mesut Özil strzelił jedyną bramkę dla reprezentacji Niemiec.
Mesut Özil strzelił jedyną bramkę dla reprezentacji Niemiec. Fot. flickr.com
W ostatnim spotkaniu grupy D podczas Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki piłkarze reprezentacji Niemiec pokonali Ghanę 1:0 po bramce strzelonej przez Mesuta Özila.

Optyczną przewagę w pierwszej połowie uzyskali piłkarze Niemiec, ale bramki ostatecznie się nie doczekaliśmy. W dziewiątej minucie po dośrodkowaniu Podolskiego źle interweniował Jonathan Mensah i piłki o centymetry minęła bramkę Ghany. Kwadrans później Kingson uratował zespół z Afryki przed utratą bramki. Mesut Özil wyszedł sam na sam i przegrał pojedynek z czarnoskórym bramkarzem. Akcja szybko przeniosła się pod drugą bramkę - piłkę uderzoną głową przez Gyana z linii bramkowej wybił Lahm.

Druga odsłona świetnie mogła zacząć się dla Ghany. Asamoah znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale to Neuer był górą. Zamiast prowadzenia Ghany, mieliśmy prowadzenie Niemiec. W 60. minucie kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Özil i bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Ghana mogła błyskawicznie wyrównać. Po centrze z lewej strony główkował na bramkę Gyan i w ostatniej chwili zablokował go Boateng. Obie drużyny wywalczyły awans do 1/8 finału, tyle, że Niemcy jako zwycięzcy grypy zagrają z Anglią, zaś Ghana ze Stanami Zjednoczonymi.