Mundial 2010. Brazylia lepsza od Wybrzeża Kości Słoniowej

Michał Machowski
Mimo dobrej gry Robinho nie trafił do siatki rywali
Mimo dobrej gry Robinho nie trafił do siatki rywali Fot. flickr.com
Reprezentacja Brazylii pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:0). "Canarinhos" kończyli ten mecz w dziesiątkę po tym, jak w końcówce czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Realu Madryt, Kaka.

Dość senny początek w wykonaniu Brazylijczyków zrekompensował kibicom Luis Fabiano w 25. minucie. Napastnik hiszpańskiej Sevilli w 25. minucie wykorzystał prostopadłe podanie Kaki i mocnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie "Canarinhos".

Stracona bramka niewiele zmieniła w poczynaniach afrykańskiego zespołu. Brazylia prowadziła grę nie kwapiąc się do szaleńczych ataków, momentami sprawiając wrażenie wyczekiwania na drugą część spotkania.

Tuż po przerwie drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Luis Fabiano. Brazylijczyk minął trzech rywali i mocnym strzałem lewą nogą pokonał Barry'ego. Należy jednak zauważyć, że snajper występujący w Primera Division podczas jednej akcji dotknął dwukrotnie piłkę ręką, co widział sędzia. Nie zareagował jednak.

Cztery minuty później pierwszą akcję w tym meczu mieli piłkarze z Wybrzeża. Dindande posłał piłkę z prawej strone w pole karne, gdzie pojedynek główkowy wygrał Drogba. Piłka po strzale napastnika londyńskiej Chelsea minęła bramkę Julio Cesara.

W 63. minucie Brazylia podwyższyła prowadzenie. Indywidualną akcję Kaka zakończył podaniem wzdłuż linii bramkowej do którego doszedł Elano i lewą nogą nie dał szans golkiperowi rywala. Pięć minut później strzelec trzeciej bramki opuścił boisko z powodu kontuzji.

Na dziesięć minut przed końcem rozmiary porażki zmniejszył Drogba, który wykorzystał podanie Yaya Toure. Zanim sędzia gwizdnął po raz ostatni, ukarał dwoma żółtymi kartkami Kakę i wyrzucił go z boiska.

Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:0)
Bramki: Luis Fabiano 25. 51. Elano 62. - Drogba 79.

KLIKNIJ TUTAJ: AKTUALNE INFORMACJE Z MISTRZOSTW ŚWIATA 2010 ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM