Mundial 2010. Argentyna Korea Płd 4:1. Wspaniały popis Higuaina (video)

Napastnik Realu Madryt Gonzalo Higuain w konfrontacji z Koreą Płd ustrzelił dla Argentyny hattricka. Fot. flickr.com
Reprezentacja Argentyny wysoko 4:1 pokonała Koreę Południową w meczu grupy B mistrzostw świata i jest bliska wywalczenia awansu do fazy grupowej. Bohaterem spotkania okazał się Gonzalo Higuain, który trzykrotnie trafił do bramki rywali i objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Zobacz bramki z meczu >>

Podopieczni Diego Maradony pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli w ósmej minucie. Po prostopadłym podaniu Teveza na bramkę koreańskiego zespołu uderzał Higuain, ale piłka
poszybowała nad poprzeczką. Argentyńczycy objęli prowadzenie w 16. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu Messiego z rzutu wolnego na wysokości pola karnego, fatalnie we własnym polu karnym interweniował Park Chu-young, który wpakował piłkę do własnej bramki.

W odpowiedzi dwie minuty później potężnie z dystansu uderzał Ki Sung-yong, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 27. minucie koreańskiego bramkarza z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Tevez, ale piłka po jego strzale także przeleciała tuż nad bramką. Pięć minut później Argentyńczycy podwyższyli na 2:0. Po dośrodkowaniu w pole karne, zagranie przedłużył Burdisso, piłka trafiła do Higuaina, który z pięciu metrów strzałem głową pokonał bramkarza.

W kolejnych minutach mogły paść kolejne bramki dla argentyńskiego zespołu. Najpierw strzał Di Marii świetnie wybronił Sung-ryong, a kilka chwil później niewiele pomylił się Messi. Tymczasem w doliczonym czasie gry niespodziewanie Korea Południowa zdobyła kontaktowego gola. Po fatalnym błędzie Demichelisa, piłkę przejął Chung-yong i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Romero.

Siedem minut po przerwie dobrą interwencją popisał się Sung-ryong, który przeniósł nad poprzeczką piłkę po ładnym strzale Higuaina. W 58. minucie Koreańczycy mogli doprowadzić do wyrównania. Tym razem sam na sam z Romero stanął Ki-hun, ale uderzył tuż obok słupka.

W ostatnim kwadransie spotkania Argentyńczycy potwierdzili swoją wyższość nad rywalem. W 76. minucie padła trzecia bramka. Wówczas przed szansą stanął Messi, który trafił w słupek. Piłka trafiła do niepilnowanego przed bramką Higuaina, który spokojnie umieścił ją w siatce.

Cztery minuty później było już 4:1. Tym razem po świetnej zespołowej akcji, Aguero dokładnie dograł z lewej strony piłkę do Higuaina, a ten strzałem głową po raz trzeci w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego piątego gola próbował zdobyć Aguero, ale po jego uderzeniu z prawej strony piłka przeszła tuż obok słupka.

Argentyna - Korea Płd. 4:1 (2:1)
Bramki: Chu-young (sam.) 17. Higuain 33. 76. 80. - Chung-yong 45.+1

KLIKNIJ TUTAJ: AKTUALNE INFORMACJE Z MISTRZOSTW ŚWIATA 2010 ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM