Mundial 2010: Anglicy nie dali rady Amerykanom

Tim Howard udanie strzegł bramki zespołu z Ameryki Północnej.
Tim Howard udanie strzegł bramki zespołu z Ameryki Północnej. Fot. Wikimedia.org
W pierwszym spotkaniu grupy C mistrzostw świata w RPA piłkarze reprezentacji Anglii zremisowali z USA 1:1.

Mimo, że podopieczni Fabio Capello prowadzenie objęli już czwartej minucie meczu za sprawą Stevena Gerrarda, to nie potrafili pójść za ciosem i w kolejnych minutach meczu pokusić się o strzelenie kolejnych bramek.

Z minuty na minutę coraz śmielej i aktywniej grali Amerykanie i jeszcze przed przerwą zdołali strzelić wyrównującego gola. Na bramkę uderzał Clint Dempsey, a debiutujący w tak poważnej imprezie Robin Green popełniając fatalny błąd skierował futbolówkę do własnej bramki.

W drugiej części spotkania więcej sytuacji strzeleckich mieli Anglicy, ale Wayne Rooney i Emile Heskey nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego Tima Howarda. Remis na otwarcie mistrzostw z pewnością dla obu zespołów nie jest do końca zadowalający, ale stawia ich w dobrej sytuacji przed kolejnymi starciami.

Anglia - USA 1:1 (1:1)
Bramki: Gerrard 4. - Dempsey 40.