MŚ w kolarstwie torowym: Szóste miejsce Patryka Rajkowskiego

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Patryk Rajkowski nie zdołał podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym zdobyć medalu. Fot. PAP/EPA/Adam Vaughan
Patryk Rajkowski zajął szóste miejsce na 1 km ze startu zatrzymanego w kolejnym dniu mistrzostw świata na torze kolarskim w Glasgow. Inni reprezentanci Polski wypadli we wtorek bardzo słabo.

W eliminacjach Rajkowski złamał granicę minuty, pokonując cztery okrążenia toru w czasie 59,889 s. W finale pojechał wolniej - 1.00,096, co przełożyło się również na szóstą lokatę. Zwyciężył wynikiem 58,222 Holender Jeffrey Hoogland, który zdobył w tej konkurencji trzeci z rzędu tytuł mistrza świata.

Kolejny dzień bez medalu dla Biało-Czerwonych

Wyścig punktowy kobiet wygrała Belgijka Lotte Kopecky. Druga zawodniczka zakończonego dziewięć dni temu Tour de France wywalczyła na torze w Glasgow drugi złoty medal, po triumfie w wyścigu eliminacyjnym. Karolina Karasiewicz zajęła 15. miejsce z zerowym dorobkiem punktowym.

Alan Banaszek i Szymon Sajnok nie ukończyli wyścigu madison (50 km, 200 okrążeń toru, 20 sprintów). Wycofali się z rywalizacji, gdy mieli zero punktów na koncie i trzy okrążenia straty do najlepszych. Triumfowali Holendrzy Jan Willem van Schip i Yoeri Havik.

W środę ostatni dzień mistrzostw świata

W środę, ostatnim dniu zmagań na torze, odbędą się cztery finały: sprintu kobiet (Paulina Petri odpadła w eliminacjach, a Nikola Sibiak w 1/16 finału), wyścigu punktowym mężczyzn (z udziałem Wojciecha Pszczolarskiego), keirinie mężczyzn (Polacy nie startowali) oraz w omnium kobiet (startuje Daria Pikulik).