MŚ w kajakarstwie. Dwa srebrne medale w drugim dniu finałów w Duisburgu. Drugie miejsce Justyny Iskrzyckiej i czwórki kanadyjkarzy

Mateusz Pietras
Kajakarka Justyna Iskrzycka wicemistrzynią świata
Kajakarka Justyna Iskrzycka wicemistrzynią świata GRZEGORZ MICHALOWSKI
Justyna Iskrzycka zdobyła srebrny medal w finale K1 na 1000 metrów w konkurencji nieolimpijskiej. W Duisburgu wicemistrzostwo świata zdobyli kanadyjkarze w składzie Aleksander Kitewski, Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow i Norman Zezula. Polacy płynęli w konkurencji nieolimpijskiej C4 500 m. Kwalifikacja olimpijska Wiktora Głazunowa wywalczona w finale C1 na 1000 m. Jutro zakończenie MŚ.

Kajakarka Justyna Iskrzycka zdobyła w Duisburgu srebrny medal mistrzostw świata w konkurencji nieolimpijskiej K1 1000 m. Polka przegrała o 1,8 sekundy z Australijką Alyssą Bull. Na trzecim miejscu finiszowała Węgierka Eszter Rendessy.

Justyna Iskrzycka drugą zawodniczką na świecie

Pierwszym sobotnim finałem z udziałem polskich kajakarzy na MŚ był wyścig na 1000 metrów z udziałem brązowej medalistki IO Iskrzyckiej. Na półmetku płynąca na czwartym torze Polka plasowała się na trzeciej pozycji. Z każdym pociągnięciem wiosła zbliżała się do Węgierki Rendessy. Ostatecznie po kapitalnym finiszu przypłynęła na drugim miejscu w czasie 03:56.663.

Dla Iskrzyckiej to czwarty medal mistrzostw świata w karierze.

Kanadyjska męska czwórka z medalem

Kanadyjkarze w składzie: Aleksander Kitewski, Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow, Norman Zezula zdobyli w Duisburgu srebrny medal mistrzostw świata w nieolimpijskiej konkurencji C4 500 m. Zwyciężyli Hiszpanie, a na trzeciej pozycji finiszowali Ukraińcy.

Kwalifikacja olimpijska dla Kanadyjkarzy

W finale C1 na 1000 m rywalizował kanadyjkarz Wiktor Głazunow. Polak niemalże do końca walczył o medal kajakowej imprezy. Ostatecznie pozycję medalową stracił na ostatnich metrach przegrywając o 0,024 z Niemcem Sebastianem Berdelem. Czwarte miejsce zapewniło kwalifikację olimpijską. Pięć załóg awansowało do Paryża.

Mistrzem świata został Czech Martin Fuksa, a srebro padło łupem Rumuna Catalina Chirila.

Polska dwójka kanadyjkarzy siódmą osadą mistrzostw świata

Siódme miejsce w finale C2 na dystansie 1000 metrów zajęli polscy kanadyjkarze Kacper Sierdzan i Damian Kłos. Wygrali Włosi Nicolae Craciun i Daniele Santini - 03:34.565. Drugie miejsce dla Niemców Adama Moritza i Nico Pickerta. Podium uzupełnili Rumuni Ilie Sprincean i Oleg Nuta.

W wyścigu finałowym brało udział dziewięć osad.

Kanadyjkarki Sylwia Szczerbińska i Katarzyna Szperkiewicz zajęły ostatnie miejsce w finale C2 na 500 metrów. Polki były o krok od biletu do Paryża, bowiem osiem osad kwalifikowało się na IO. Wygrały Chinki przed Hiszpankami i Kanadyjkami.

Jutro ostatni dzień kajakowych mistrzostw świata w Duisburgu.