MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Motoserce 2024 w Ostrołęce: parada motocyklowa, zbiórka krwi, rejestracja w bazie dawców szpiku, loterie fantowe, występy na scenie

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W sobotę 25.05.2024 na placu przy ulicy Korczaka odbyła się impreza zorganizowana przez kluby motocyklowe. Głównym jej celem była pomóc potrzebującym. Można więc była między innymi oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Poza tym na scenie odbywały się występy, nie zabrakło stoisk gastronomicznych i usługowych, a w południe odbyła się parada motocyklowa.

Motoserce to ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Organizatorem ostrołęckiej akcji Motocerce jest Klub Motocyklowy Perun. To przede wszystkim zbiórka krwi i promocja krwiodawstwa. Każdego roku finały akcji organizowane są w ponad 80 miastach w całej Polsce. To już trzynasta edycja wydarzenia, w której biorą udział nie tylko miłośnicy jednośladów, ale wszyscy, którzy chcą pomagać.

Impreza odbyła się na placu przy ul. Korczaka. To tutaj stanął ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Każdy z krwiodawców otrzymał kupon z numerem, dzięki któremu będzie mógł wziąć udział w losowaniu upominków, gadżetów i usług, ale także przede wszystkim nagrody głównej - skutera.

Był także punkt DMKS, można się było zarejestrować w bazie dawców szpiku.

Oprócz akcji krwiodawstwa Motoserce to integracja. Nie zabrakło występów na scenie (zagrał między innymi zespół Droga na Ostrołękę). Były liczne stoiska gastronomiczne i usługowe.

O 12.00 motocykliści przejechali po mieście w corocznej paradzie. Jechali ulicami: ulicami: Korczaka, Rodziny Ulmów, Fieldorfa "Nila", Żebrowskiego, Goworowską i powrót na plac przy ul. Korczaka, budząc zainteresowanie przechodniów.

Dzieci mogły zrobić sobie warkoczyki, poskakać na dmuchańcach, a także pogłaskać alpaki. Odbyły się konkursy i konkurencje sportowe.

Zobaczcie zdjęcia z parady:

A tak wyglądały poprzednie imprezy:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki