MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Most w Teodorowie. Powiat wybrał wykonawcę tej inwestycji. To konsorcjum trzech firm

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
starostwo powiatowe
Most w Teodorowie to inwestycja starostwa powiatowego realizowana na terenie powiatu ostrołęckiego, ale często mówi się o nim jako o „trzecim moście w Ostrołęce”. Nie bez kozery – z tej przeprawy w dużej mierze będą korzystać ostrołęczanie, stanowić będzie ona w pewnym sensie obwodnicę miasta, będzie też położona tuż za granicami administracyjnymi miasta.

Procedura przetargowa dla tej inwestycji trwała długo. Została już jednak zakończona. Zarząd Dróg Powiatowych wybrał wykonawcę – niespodzianki nie było – budową mostu w Teodorowie zajmie się konsorcjum trzech firm, które złożyło najtańszą ofertę.

Opiewa ona na 124 193 099,99 zł.

Most wybuduje konsorcjum trzech firm: Domost z Małkini Górnej, Mostostal Kielce i Raitil z Warszawy.

Przypomnijmy, że powiat ogłosił przetarg jeszcze w zeszłym roku. Pierwotnie ogłoszono, że otwarcie ofert nastąpi 2 lutego 2023, potem termin ten został zmieniony na 17 marca, na 31 marca, wreszcie na 12 kwietnia.

Wpłynęło osiem ofert. Ich weryfikacja potrwała ponad dwa miesiące.

Tymczasem przypomnijmy, że powiat dostał na to zadanie prawie 100 milionów złotych dofinansowania z środków rządowych. Symboliczny czek wręczył staroście Stanisławowi Kubłowi podczas wizyty w regionie (w lipcu 2022 roku) premier Mateusz Morawiecki. Przypomnijmy też, że inwestycja to budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi – od drogi krajowej nr 61 (Ostrołęka-Łomża) z jednej strony i od drogi w Łęgu Przedmiejskim z drugiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki