MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Monika Pyrek: Technologia może znakomicie pomóc w promowaniu aktywności fizycznej wśród dzieci

AK
Adam Litwinowicz
Kołobrzeg był kolejnym przystankiem na trasie niesamowitych lekcji wychowania fizycznego organizowanych przez Monikę Pyrek. Była czołowa polska lekkoatletka chce zainteresować uprawianiem sportu dzieci i młodzież dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W Kołobrzegu w ciągu dwóch dni w sali ćwiczyło ponad sześćset osób!

Realizowane przez Fundację Moniki Pyrek zajęcia „KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF” to wyjątkowa akcja, w czasie której była skoczkini o tyczce wraz z zaproszonymi przez siebie innymi sportowcami pokazuje, jak w atrakcyjny sposób można zachęcić młodych ludzi do ruchu i aktywności fizycznej. Dzieci w trakcie dwugodzinnej lekcji mogą korzystać m.in. z symulatorów rowerowych i narciarskich, mobilnych ścianek wspinaczkowych, refleksomierzy, ergometrów wioślarskich, trenażerów sportowych, czy urządzeń mierzących siłę uderzenia piłki. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8.

– Tych wspaniałych stacji mamy jeszcze więcej i zawsze cieszę się, gdy widzę dziecko, które dzięki nam poznaje nowy sport i jest tym sportem zafascynowane. A to bardzo częsty przypadek, dlatego jestem przekonana, że wielu z tych młodych ludzi zainteresuje się jakąś dyscypliną sportu, której do tej pory nie tylko nie uprawiało, ale nawet nie znało – mówiła Monika Pyrek.

W Kołobrzegu „KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcji WF” trwały przez dwa dni, a łącznie z Moniką Pyrek i zaproszonym przez nią Damianem Zielińskim, wybitnym polskim kolarzem torowym, trzykrotnym olimpijczykiem i wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy ćwiczyło ponad sześciuset uczniów. – Bardzo się cieszę, że kolejny raz mogliśmy gościć Fundację Moniki Pyrek z tak wartościowym projektem. Dzieci świetnie się bawiły i aktywnie ćwiczyły, a to przecież jest najważniejsze – powiedziała Anna Mieczkowska, prezydent miasta Kołobrzeg.

Dzieci nie ukrywały, że bawiły się znakomicie. – Bardzo mi się podobało, że wszystko jest tutaj automatyczne, a my ćwiczymy. Wiosłujemy, jeździmy na rowerach, biegamy i się wspinamy. Super zabawa i luźna atmosfera – mówił Bruno z klasy VI ze szkoły „Morska Kraina”.

– Dzisiaj dałam z siebie wszystko i super się bawiłam poznając nowe sporty. Na co dzień przychodzę do hali Millenium na zajęcia taneczne i koszykarskie, a dzisiaj spróbowałam czegoś nowego – dodała Oliwia z klasy IV.

W sumie na trasie jesiennej edycji „KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF” jest osiem miast w czterech województwach. Zajęcia wystartowały w Myślenicach pod Krakowem, a później uczniowie ćwiczyli w małopolskich Zielonkach, Czerwionce-Leszczynach na Śląsku, Prudniku, Głubczycach i Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie i Kołobrzegu. Ostatnim przystankiem będzie zachodniopomorskie Karlino.

– Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Nieprzypadkowo hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości” – powiedziała Monika Pyrek. Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez miasta i gminy goszczące lekcje. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka Ssang Yong.

Dzięki stworzonej przez Monikę Pyrek e-platformie można korzystać z ćwiczeń przygotowanych przez wybitną polską lekkoatletkę i zaproszonych przez nią ekspertów.

– Warto zaglądać na naszą stronę internetową eplatforma.alternatywnelekcjewf.pl, bo są tam regularnie udostępniane nie tylko nowe ćwiczenia, ale również podcasty i webinaria. Mamy tam całą masę ciekawych rzeczy, które mogą być inspiracją do aktywności fizycznej – dodała Monika Pyrek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Monika Pyrek: Technologia może znakomicie pomóc w promowaniu aktywności fizycznej wśród dzieci - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki