MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Monika Pyrek chce pomóc sportowcom znaleźć miejsce na rynku pracy po zakończeniu kariery

PS
Konferencje pod nazwą „Siła sportu – uporządkuj, zaplanuj, zadbaj o swoją przyszłość” to nowa propozycja Fundacji Moniki Pyrek poświęcona dwutorowej karierze w sporcie. – To bardzo ważne, by sportowcy pamiętali, że kariera kiedyś się kończy i przyjdzie czas, w którym będą musieli funkcjonować w nowej rzeczywistości. Dobrze, by byli do tego odpowiednio przygotowani – mówi Monika Pyrek, w przeszłości znakomita polska lekkoatletka.

Pyrek zaprosiła do udziału w dwóch konferencjach – w Warszawie i Poznaniu – szerokie grono ekspertów. Wśród nich będą wielcy mistrzowie sportu, ale również specjaliści w innych dziedzinach, jak np. rozwoju osobistego, czy biznesu. – Naszymi panelistami będą m.in. znakomici do niedawna sportowcy, jak Maja Włoszczowska, Aida Bella, Luzia Złotkowska, Piotr Gruszka, czy Marek Plawgo. Uczestnicy konferencji spotkają też m.in. z psychologiem sportowym Darią Abramowicz, czy dziennikarzem sportowym Bartoszem Ignacikiem – mówi Monika Pyrek.

„Siła sportu – uporządkuj, zaplanuj, zadbaj o swoją przyszłość” to cykl konferencji szkoleniowych. Pierwsza odbędzie się już w najbliższy wtorek w Centrum Olimpijskim w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4), a druga jest zaplanowana na 14 grudnia w poznańskim Concordia Design (ul. Zwierzyniecka 3). Zapisy do stacjonarnego udziału w warszawskiej odsłonie akcji już się zakończyły, ale na stronie internetowej www.fundacjamonikipyrek.pl wciąż można zapisywać się do udziału w formule online. Dostępne są za to jeszcze miejsca stacjonarne na konferencji w Poznaniu.

– Naszym celem jest omówienie tematu dwutorowej kariery sportowca, czyli jak i dlaczego łączyć rozwój osobisty i zawodowy z aktywną karierą sportową. W trakcie pierwszej konferencji w Warszawie skupimy się wokół tematu pierwszej pracy po zakończeniu kariery sportowej, a z kolei w Poznaniu rozmawiać będziemy o pracy w sporcie – dodaje Pyrek. Każda z konferencji będzie składać się z trzech paneli dyskusyjnych oraz części networkingowej.

Pyrek podkreśla, że zbyt wielu sportowców kończąc kariery ucieka ze sportowego świata. Dlatego głównym celem konferencji jest pokazanie możliwych ścieżek rozwoju sportowców i znalezienia swojego „miejsca na ziemi” w sporcie.

– Są jednak też sportowcy niewykorzystani na rynku pracy, ponieważ nie potrafią nazwać swoich umiejętności, wykorzystać swojego potencjału i przełożyć swoich doświadczeń ze sportu na pracę zawodową. Nasi paneliści to praktycy, którzy mają w dużo osobistych doświadczeń. Jestem przekonana, że przekażą uczestnikom bardzo wiele cennych rad i informacji. Chcę podkreślić, że nasz projekt skierowany jest nie tylko do sportowców, dla których ważny jest aspekt zawodowy po zakończeniu kariery sportowej, ale również trenerów, rodziców, pracowników organizacji sportowych czy po prostu sympatyków sportu – mówi trzykrotna medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce.

Projekt „Siła sportu – uporządkuj, zaplanuj, zadbaj o swoją przyszłość” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Monika Pyrek chce pomóc sportowcom znaleźć miejsce na rynku pracy po zakończeniu kariery - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki