Młodzież z Korony bez szczęścia w ważnych meczach [ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Piłkarze Korony Ostrołęka z roczników 2000 i 2002 w ubiegłym tygodniu rozegrali najważniejsze mecze w sezonie. Niestety, skończyło się bez happy endu. Juniorzy nie wygrali ligi mazowieckiej, a trampkarze musieli ją opuścić.

Mecze młodzieżowe Korony Ostrołęka zapowiadane były jako najważniejsze w sezonie i rzeczywiście tak było. Najpierw na boisko wybiegli gracze z rocznika 2000 prowadzeni przez Michała Robaszkiewicza. Kilku z nich gości już w zespole seniorów, a rywalem był niżej notowany Mazur Gostynin, więc to Koronę postrzegano jako faworyta. Stawka była wysoka: w przypadku zwycięstwa żółto-niebiescy mieli szansę na zwycięstwo w lidze mazowieckiej.

Niestety, mecz nie potoczył się po ich myśli. Goście wyszli na prowadzenie w 26. minucie, a kolejne bramki strzelali w 30. i 35. minucie. Korona odpowiedziała jeszcze golem Artura Muchina, lecz więcej bramek już nie padło. Mazur niespodziewanie wygrał w Ostrołęce 3:1, co sprawiło, że Korona skończyła sezon na drugim miejscu w lidze mazowieckiej.

Jeszcze większego pecha mieli trampkarze z rocznika 2002. W ostatnim meczu z Ursusem Warszawa grali oni bezpośrednio o utrzymanie się w lidze. Zaczęło się znakomicie, bo w 9. minucie prowadzenie Koronie dał Leszek Galara. Już osiem minut później goście wyrównali, a zwycięską bramkę warszawianie strzelili w doliczonym czasie gry w drugiej połowie. Niestety, ten gol zadecydował o spadku Korony do ligi okręgowej.