Młodziczki Nike ze srebrem Mistrzostw Mazowsza

T. Liszewski
Srebrne medalistki Mistrzostw Mazowsza - Nike Ostrołęka.
Srebrne medalistki Mistrzostw Mazowsza - Nike Ostrołęka. T. Liszewski
Duży sukces odniosły młodziczki Nike Ostrołęka w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza. Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego wywalczyły srebrny medal, ustępując miejsca na najwyższym stopniu podium Rosario Lubowidz.

Droga do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza dla Nike nie była prosta. Już sam awans do najlepszej czwórki najsilniejszego w naszym kraju regionu siatkarskiego było dużym sukcesem.
W starciu z najsilniejszymi zespołami na Mazowszu nasze zawodniczki nie pozostawały jednak bez szans, a trener Dariusz Werpachowski jeszcze przed turniejem podkreślał, że jego zespół stać na medal.

W pierwszym spotkaniu turnieju finałowego rywalkami Nike był zespół gospodyń - MOS Wola Warszawa, który po niezwykle zaciętej walce wygrał 2:1 (25:23, 22:25, 13:15). Porażka nieco podcięła skrzydła ostrołęczankom, które w kolejnym meczu nie mogły pozwolić sobie już na porażkę, myśląc o zdobyciu medalu. Tym razem to Nike było górą w meczu rozegranym z faworyzowanym zespołem Legionovi Legionowo 2:1 (16:25, 25:16, 15:7).

W trzecim spotkaniu podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego pokonały Rosario Lubowicz 2:0 (26:24, 25:18). Korzystny wynik ostatniego spotkania sprawił, że to nasze siatkarki wywalczyły srebrny medal i awans do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski, który w dniach 23-24 marca z udziałem zespołów z województw łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego zostanie rozegrany w Łodzi.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Rosario Lubowidz, 2. OTPS Nike Ostrołęka, 3. MOS Wola Warszawa, 4. Legionovia Legionowo.

Młodziczki Nike w finale Mistrzostw Mazowsza wystąpiły w składzie: Paulina Niedźwiecka (kapitan), Michalina Liszewska, Aleksandra Piersa, Magdalena Piersa, Kaja Kędzierska, Klaudia Jadczak, Julia Surowiecka, Katarzyna Majewska, Kinga Radzka, Natalia Ossowska, Paulina Trzcińska.