Młodzi koszykarze z Jasienicy najlepsi w powiecie ostrowskim

5 grudnia na hali sportowej w Nurze odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych w mini piłce koszykowej chłopców. W turnieju udział wzięło 6 drużyn.

Przed rozpoczęciem zawodów zostały one podzielone na dwie grupy. I tak w grupie A znalazły się reprezentacje szkół z: Nura, Andrzejewa i Jasienicy. Natomiast w grupie B grały zespoły: Komorowa, Małkini oraz Starego Lubotynia.

Koszykarze z Andrzejewa i Starego Lubotynia zakończyli swój udział w rozgrywkach już po rundzie grupowej. W półfinałach zdecydowane zwycięstwa odniosły drużyny z Jasienicy oraz gospodarzy z Nura. W finale to przyjezdni okazali się lepsi i wygrali 26:14. W meczu o 3. miejsce Komorowo pokonało młodych koszykarzy z Małkini 10:6.

Po wyłonieniu zwycięzców, organizatorzy krótko podsumowali turniej. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nurze, Mirosław Truszkowski, wręczył dyplomy i medale, a zwycięzcom puchar ufundowany przez Wójta gminy Nur.